Zahradní traktor

Jaký je rozdíl mezi zahradním a travním traktorem?

Pokud hledáte alternativu ke klasické sekačce na trávu, můžete si vybrat mezi zahradním a travním traktorem. Vysvětlíme vám, jaký je mezi nimi rozdíl.

Velikost

Oba dva traktory jsou na oko téměř stejné. Ale jedním z nejzřetelnějších viditelných rozdílů je však to, že zahradní traktory jsou mnohdy větší než traktory travní. Zahradní traktory mají obvykle větší, výkonnější motory a převodovky – to znamená, že vyžadují větší prostor pro tyto větší součástky. Zahradní traktory jsou také často používány pro náročnější úkoly, například tahání materiálu, takže jejich hmotnost musí být větší. Vzhledem k tomu, že zahradní traktory jsou určeny pro manipulaci s těžkými nástavci, mají také větší zadní hnací kola než traktory určené pro trávníky.

Funkce

Při výběru traktoru si položte otázku: „K čemu budu traktor používat?“ Největší rozdíl mezi trávníkovými traktory a zahradními traktory je určen jejich funkcemi. Ty zahradní mají tendenci být odolnější a těžší. Působí zároveň jako vyvýšená verze traktoru na trávu, která je schopna pracovat s těžší zátěží. Jsou schopny obdělávat, brázdit, táhnout těžší náklad na vozíku a dokonce orat.

Výkon

Další z největších rozdílů mezi travním traktorem a zahradním traktorem není tak zřejmá. Ve skutečnosti se nachází pod kapotou. Vzhledem k tomu, že zahradní traktory mají být všestrannějším pomocníkem, vyžadují větší výkon. Traktory na trávu jsou naopak využívány především pro sečení, což vyžaduje mnohem méně síly.

Mulčování

Ať už si vyberete ten či ten, dalším kritériem pro správný výběr bude to, co chcete dělat s posečenou trávou. Traktory nabízí dvě možnosti likvidace posečené trávy. Populární volbou je mulčovací sada, která obsahuje zahnuté mulčovací nože a mulčovací záslepky, která zabraňuje proudění trávy do tunelu. Mulčovací sady se dodávají v různých velikostech. Klíčem je kompatibilita. Důležité je se ujistit, zda je sada vhodná pro daný traktor. Mulčování, ale třeba i řádkovač, sněhovou radlici, či travní pytel k likvidaci trávy, vám nabízí například zahradní traktory al-ko.

Zdroj náhledového obrázku: zeleneudoli.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *