Klimatizace

Jakou variantu klimatizace volit do bytů, domů a průmyslových objektů?

Máte obavy z vlny velkých letních veder? Není se čemu divit, jelikož ta na sebe nenechají čekat a v mnohých domácnostech si už jejich majitelé stěžují. Léta jsou stále teplotně nad normálem a tento trend bude nejspíše pokračovat i do budoucna. Zatímco v automobilech řešíme situaci klimatizací, na interiér vlastního domu poněkud zapomínáme. Je to škoda, protože i tady si lze dopřát s klimatizačními jednotkami dostatek pohodlí. Proto se v následujících řádcích podíváme na to, jaké typy se hodí do bytů, rodinných domů a průmyslových nemovitostí.

Klimatizace

Zdroj obrázku: arktis-servis.cz

Moderní tichá klimatizace do bytu

Do bytu se nejvíce hodí nejnovější invertorové klimatizace, které jsou tiché, energeticky nenáročné a šetří i životní prostředí. Většinou jednotlivé modely umí jednat efektivně ochlazovat okolní prostředí a jednak vytápět. Pokud aktuálně sháníte klimatizaci do bytu, určitě si zjistěte, jestli také disponuje několika důležitými funkcemi. Jsou jimi například:

  • čistění vzduchu,
  • odvlhčení okolního prostředí,
  • odstraňování roztočů,
  • eliminace pachů,
  • zachycení mikročástic.

Klimatizační jednotky lze často ovládat i mobilním telefonem. Co se týká hlučnosti, odvíjí se od výkonu jednotky. Počítejte s tím, že model s výkonem 3,5 kW bude mít hlučnost cca 28 dB.

Klimatizace

Zdroj obrázku: arktis-servis.cz

Splitové klimatizace do domu

Do rodinného domu je optimální variace split, tedy systém mající jednu interiérovou a jednu exteriérovou jednotku. Pro větší objekty se vyplatí multisplit s jednou venkovní a až pěti vnitřními jednotkami. Tyto klimatizace do domu dokážou také vytápět a k dispozici jsou v různých podobách, a to:

  • nástěnné,
  • kazetové,
  • mezistropní.

Klimatizace

Zdroj obrázku: arktis-servis.cz

Specifické průmyslová klimatizace

Do souboru několika objektů se vyplatí zvolit specifické komerční průmyslové klimatizace. Optimální jsou modely, jež lze instalovat do mezistropních prostor, aby nebyl narušen vzhled místností. Ovládané mohou být třeba vzdáleně.

Zdroj náhledového obrázku: arktis-servis.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *