Ložnice

Jakou barvu zvolit do ložnice

Dnes se podíváme na to, jaká je nejvhodnější barva stěn do ložnice z hlediska spánku, spánkové hygieny a psychiky. Co vás nejlépe uklidní a příjemně naladí ke spánku? Které barvy naopak mohou fungovat na vaši psychiku přesně opačně?

Pro klidný spánek modrá, žlutá pro lepší probouzení

Nejvhodnějšími barvami je modrá a žlutá. Každá však z jiného důvodu. Zatímco modrá je nejvhodnější do ložnice kvůli tomu, že mysl uklidňuje a snižuje tep, což pomáhá k lepšímu usnutí i průběhu spánku, žlutá je zas vhodnou volbou pro nabytí energií ihned po probuzení. Bude se vám tedy lépe vstávat a nebudete po spánku unavení. Pokud chcete volit modrý nátěr, určitě vyberte neagresivní variantu této barvy. Pro dobrý spánek se doporučují jemné či šedavé odstíny modré. U žluté můžete zvolit i sytější odstín, ani v tomto případě to však nežeňte do extrémů.

Ložnice

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zelená pozitivně naladí, oranžová pomůže se zažíváním

Další dvě barvy mají také specifické účinky na lidské tělo i mysl. Zelená, to je další vhodná brava do ložnice. Obecně totiž lze říci, že kdekoli má zelený nátěr dobré účinky na lidi, nacházející se v jím vymalovaných prostorách. Dělá lidi klidnější a více pozitivní. Oranžová ve svých teplých odstínech zas pomáhá pro vytváření tepla a uklidňující odpočinkové atmosféry. Dále má však oranžová i zcela jedinečnou roli. Pomáhá může na vás totiž působit tak, že se vám bude lépe trávit. V neposlední řadě také uvolňuje svaly.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Které barvy rozhodně ne

Například odstíny hnědé barvy nejsou zcela vhodné. Na první pohled se může zdát, že jde o barvu, která navodí útulnou atmosféru. Opak je však pravdou. Na vaši psychiku může působit izolačně a neklidně která vám na spánku nepřidá je šedá. Díle nejsou vhodné ani žádné křiklavé a velmi syté nebo až světélkující odstíny barev všeho druhu. Neuklidňují a nepřipravují na spánek.

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *