Závěsy

Jaké textilní bytové doplňky zvolit při dekoraci bytu

Máte pocit, že je interiér vašeho domova nudný a prázdný a že je načase ho něčím ozvláštnit a zútulnit? Tento článek vám poradí, jak na to za pomocí dekorací z bytového textilu. Je to klasika, která nic nezkazí, ale efekt zaručeně splní.

Koberec prostor zpříjemní a zútulní

Éra koberců, které pokrývaly celou podlahu v celém bytě už sice skončila, koberec jako součást podlahy by ale v žádném případě ve vašem pokoji neměl chybět. Moderní hladké podlahy sice vypadají hezky sami o sobě, po čase však mohou omrzet a pokud pokrývají větší plochu, mohou působit trochu nudně a taky studeně. Není pak nic jednoduššího než rozbít chladnou nudu holé podlahy huňatým kobercem. Uvidíte, jak se tím váš interiér okamžitě zvelebí. Nevýhoda koberců je ale jasná. Drží se v nich prach a pokud máte domácího mazlíčka, pak se připravte na pravidelné vysávání.

Závěsy

Foto: Pixabay

Perský koberec místo obrazu

Zajímavým a v poslední době oblíbeným interiérovým doplňkem jsou také perské koberce, které se věší na stěnu, a mohou tak nahradit obrazové dekorace. Odpadá u nich sice starost s čištěním, s jejich použitím je to ovšem složitější v tom smyslu, že v některých pokojích může být docela obtížené trefit se do stylu. Pozor, aby strakatý perský koberec plný bohatých orientálních ornamentů nepůsobil moc kýčovitě nebo nevkusně.

Záclony a závěsy

Mnoho domácností řeší zakrytí oken pouze pomocí žaluzií. Pokud nechcete, aby k vám z ulice bylo vidět, jednoduše stáhnete roletu. Zdálo by se, že v takovém případě už není třeba kupovat záclony ani závěsy. Prázdné okno bez závěsů však působí velmi chladně. Do záclon a závěsů se rozhodně vyplatí zainvestovat v případě, že je vaším cílem útulný a příjemný interiér. Moderní jsou dnes záclony a závěsy, které sahají od stropu až po zem. Uvidíte, jak se změní atmosféra vašeho pokoje, jakmile zakryjete okna textilem.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *