Foto: Ergo

Jak zabezpečit dům nejen před odjezdem na dovolenou?

Dovolená nyní skutečně nepatří mezi aktuální témata, ale s trochou štěstí zase brzy bude – a až si sbalíte kufry, určitě se zamyslíte nad tím, zda bude váš domov v době vaší nepřítomnosti v pořádku. Mnohem praktičtější je to udělat teď. Pojďte se s námi na problematiku základního zabezpečení podívat již nyní a promyslete si, co můžete udělat pro to, aby byla vaše domácnost dostatečně zabezpečená po celý rok. Následující opatření fungují stejně dobře, když budete v práci a děti ve škole.

Zvažte instalaci kvalitního zabezpečení

V posledních letech sice počty vloupání klesají, ale stále se bavíme o šanci těsně pod jedním procentem. Dle statistik připadalo v roce 2015 vloupání průměrně na každou 125. domácnost, což není zanedbatelné číslo. Ale jak posílit celkovou úroveň zabezpečení domu či bytu? Naprostým základem jsou bezpečnostní dveře opatřené bezpečnostním kováním. Zda si pořídíte také mříže do oken nebo esteticky atraktivní venkovní rolety, je na vašem uvážení.

Alarm

Foto: Ergo

Z hlediska efektivity je správnou volbou tzv. inteligentní zabezpečení. Jedná se o soustavu senzorů a dalších zařízení, které slouží jako neviditelný štít. Nedílnou součástí bývá detektor pohybu, který např. spustí zvukový alarm, vytáhne žaluzie a automaticky uvědomí policii nebo bezpečnostní službu. Vhodně zvolený inteligentní systém pak může majetek ochránit také před požárem či jinými živly.

Nezapomeňte na majetkové pojištění

Prakticky každý, kdo si uvědomuje potenciální rizika, již majetkové pojištění uzavřel. Máte ho taky? Otázkou však je, zda jsou všechny parametry nastaveny tak, aby produkt skutečně poskytoval adekvátní ochranu –  především pak nesmí dojít k podpojištění, což je jev, kdy pojistná částka neodpovídá ceně pojištěného majetku. Kolik za takovou ochranu zaplatíte, vám spočítá kalkulačka majetkového pojištění.

Foto: Ergo

Foto: Ergo

Chcete-li se podpojištění vyhnout, zvažte uzavření pojištění majetku a odpovědnosti, které nabízí ERGO pojišťovna. Produkt Bezpečný domov PLUS je navržen tak, aby k nesrovnalostem ohledně pojistné částky nemohlo dojít (výše pojistného závisí na velikosti podlahové plochy).

A k čemu se vám bude hodit tzv. pojištění proti blbosti, které pojišťovna poskytuje k majetkovému pojištění zdarma? Třeba jako ochrana před škodou, kterou způsobíte vy vlastní nepozorností, nebo by mohl způsobit například váš pes.

Náhledové foto: Ergo

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *