Jaké sklo vybrat do sprchového koutu

01_sprcha

Sprchový kout je zařízení, ve kterém budeme trávit část každého dne. Je proto na místě přistoupit k jeho výběru maximálně zodpovědně. Jednou z nejdůležitějších otázek, které je třeba zodpovědět, je to, jaké sklo na jeho konstrukci použít. Jedná se o otázku estetickou, ale také bezpečnostní. Jak tedy sklo na sprchový kout vybírat?

Bezpečnost sprchového koutu

Lidé, kteří si vybírají sprchový kout, se většinou zajímají o jeho vzhled, případně funkce sprchové hlavice apod. Je ale až překvapivé, jak málo pozornosti věnuje většina zákazníků rozměrům sprchového koutu, jakoby je brali víceméně samozřejmě ve smyslu: „když to prodávají, tak to bude dostatečné“. Případně si do sprchového koutu v obchodě stoupnou. To ale nestačí, protože při sprchování se člověk hýbe, otáčí apod. Není přitom nikterak složité vrazit do skleněné stěny. Bezpečnost sprchového koutu tak začíná u jeho dostatečné velikosti. Hned potom ale přichází na řadu již zmíněné sklo.

02_sprcha2

Foto: Pixabay

Sklo sprchového koutu a bezpečnost

Pro sprchové kouty je samozřejmě vyloučeno použití běžného skla, neboť to se může při úderu rozletět na ostré střepy a způsobit člověku zranění. Z tohoto důvodu se používá buď sklo lepené, sestávající z několika vrstev a fólie, která jej v případě rozbití udrží pohromadě, anebo sklo kalené. Kalené sklo je vyráběno tak, aby při rozbití nevznikaly ostré střepy, nýbrž střepy s oblými hranami. Při nákupu sprchového koutu se proto ujistěte, že je skutečně vyroben z bezpečnostního skla. Mělo by to tak být vždy, jeden ale nikdy neví, zvláště u neznačkových výrobků.

A dále?

To, zda použijete sklo čiré, matné, nebo sklo se vzorem, už je čistě na vašem vkusu a rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že koupelna bývá poměrně malou místností, je vhodné sklo čiré, které ji opticky ještě více nezmenšuje. Konečné rozhodnutí je ale na vás.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.