pokojové rostliny

Jaké pokojové rostliny vám doma pokvetou i v zimě?

Podzim už je definitivně tady a aktuálně panující roční období nás rozhodně šetřit nebude. Objevily se první ranní mrazíky, ani přes den už to není kdovíjaká hitparáda a všechno naznačuje tomu, že se nám podzim hodlá předvést v celé své parádě. S čím se na podzim musíme rozloučit, jsou krásně kvetoucí rostliny, které nám dělají radost. Nebo se tak úplně loučit nemusíme…?

Jděte proti podzimnímu splínu!

Také na vás s příchodem podzimu padla ona typická podzimní depka? Může za to nedostatek sluníčka, stále kratší dny a sychravé počasí. Proto si právě teď sami pro sebe musíme najít věci, které nás budou těšit. Jako třeba pokojové rostliny, které kvetou i v zimě a nabízí nám tak výhled na pestrobarevné květy. Pastva pro oko, balzám na duši, co říkáte?

Jaké pokojové rostliny vám pokvetou i v zimě?

Pokud máte rádi pokojové rostliny, které tak u vás doma mají své místo, dáme vám tipy na takové, které pokvetou i v zimě. Tedy v době, kdy venku v podstatě nic nekvete. S nimi přečkáte nepříznivá roční období zase s o něco lepší náladou!

pokojové rostliny_1

Foto: Pixabay

Brambořík

Brambořík je známý svými jemnými květy, které zaujmou nejen barvou, ale také rozmanitostí, pokud jde o tvary. Kvete nejen fialově, ale také červeně, růžově i bíle. Když mu zajistíte ideální podmínky, těšit se z něho můžete od podzimu do jara. Daří se mu při teplotě okolo 18 °C, preferuje těsnější květináč a dostatek rozptýleného světla.

Vánoční kaktus

když ho dáte někam do chladu, bude nadmíru spokojený. Libuje si při teplotě okolo 15 °C, potřebuje dostatek světla a pravidelnou střední zálivku. Období růstu u vánočního kaktusu nastává od března do července, tehdy na zálivku nezapomínejte. Vánoční kaktus není náročný na péči, nepotřebuje hnojení.

Azalka

Květy azalky vás mohou potěšit nejen v první třetině června, ale také v zimě. A kdo by se nechtěl uprostřed studené zimy kochat pohledem na krásně kvetoucí pokojovou rostlinu? Azalka potřebuje chladnější místnost, dostatek světla a substrát s nižší hodnotou pH.

 

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/pokojovky-ktere-kvetou-i-v-zime-ktere-to-jsou-58911
Náhledové foto: Pixabay

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *