škrabka na brambory

Jaké možnosti nabízí škrabka na brambory

Kuchyňská škrabka na brambory patří mezi základní kuchyňské pomůcky. Mnozí lidé sice bez větších potíží oškrábou brambory sami, nicméně rozdíl při škrábání brambor nožem a speciální škrabkou na brambory je většinou znatelný. Zatímco brambory oškrábané nožem přijdou o značnou část svého vnitřního obsahu, brambory oškrábané škrabkou jsou zbaveny vyloženě pouze slupky a ničeho jiného. Možností koupě kuchyňské škrabky na brambory máme celou řadu, jelikož existuje spousta různých zajímavých jednoduchých i složitých nástrojů tohoto typu.

Nástavec na nůž

Nejjednodušší variantou škrabky na brambory je nástavec na nůž. Ten se dá připevnit přímo k samotnému noži a následně po oškrábání brambory zase sundat. Pravda je ale taková, že většinou se nástavec na nůž připevní permanentně. Nůž je pak již považován pouze za škrabku a podle toho se s ním i pracuje. Pokud se zvolí kvalitní nůž a vhodný nástavec, jedná se o velmi dobrou volbu. Při sundání nástavce je navíc možné nůž pohodlně nabrousit.

Klasická škrabka na brambory

Nejlevnější variantou kuchyňské škrabky je ta, kterou lze koupit přímo v obchodě za několik málo korun v neznačkovém provedení. Jedná se o speciální škrabku, kterou je možné škrábat brambory ručně. Pokud koupíte značkovou variantu třeba od Tescomy, pak bude škrábání poněkud pohodlnější pro vaše ruce. Zajímavá je třeba keramická škrabka, která navíc hezky vypadá. Tato škrabka může fungovat výborně i jako škrabka na zeleninu všeobecně.

Elektrická škrabka na brambory

Jestliže chcete vsadit na největší pohodlnost škrábání brambor, pak je na řadě klasická elektrická škrabka na brambory. Ta dokáže doslova divy bez jakékoli namáhavé práce. Do škrabky stačí brambor pouze vložit a za několik minut je oškrábaný. Sehnat elektrickou škrabku na brambory lze od nějakých 800 korun výše. K dispozici jsou i profesionální škrabky za 50 000 korun. Ty ale doma hobby kuchař mít nemusí…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *