01_remoska

Jaké jsou výhody remosky a jak si ji vybrat

Remoska je natolik unikátní právě pro českou kuchyni, že pro ni vlastně ani neexistuje přesně odpovídající anglický termín. Své první hvězdné období zažívala remoska v období minulého režimu. V první polovině devadesátých let se sice zdálo, že se toto zařízení odebere na propadliště dějin. Remoska se ale nedala a dnes se opět stává vítaným pomocníkem. A co víc, remoska začíná dobývat i zahraniční trhy. Možná, že se tak již brzy dočkáme i onoho specifického anglického názvu. V čem spočívají její výhody a podle čeho remosku vybírat?

Co je remoska? A v čem vyniká?

Remosku je možné popsat jako elektrickou pánev na pečení. Aktivně zahřívanou částí je většinou víko. Díky elektrickému ohřevu je náběh na požadovanou teplotu velmi rychlý a díky tomu je rychlá i celá příprava jídla. Nejde však o jedinou výhodu remosky. Uživatelé na ní oceňují také snadnou údržbu a v neposlední řadě i kvalitu připravených pokrmů, které si v remosce připraví. Např. maso je šťavnaté a neztrácí svoji vůni.

Také ovládání remosky je velmi snadné. Byť se v poslední době začínají objevovat i remosky s ovládáním teploty, naprostá většina modelů disponuje pouze jedním vypínačem. Žádné pokročilé funkce ani ovládání přes telefon od remosky nečekejte, v tom však tkví její síla. Remoska je ideální do malých kuchyní, do kterých se nevejde trouba, na chaty, na chalupy apod.

Jak remosku vybrat?

Vzhledem k tomu, že remoska není nikterak složité zařízení, ani parametrů, podle kterých ji vybírat, není příliš mnoho. Tím prvním a nejdůležitějším je příkon. Ten se pro jednotlivé modely může pohybovat zhruba v rozmezí od 400 W do 1200 W. Obecně platí, že větší příkon bude znamenat i větší výkon topné spirály, a tím i rychlejší přípravu jídel. Při výběru je však potřeba vždy porovnávat remosky o stejné velikosti, je samozřejmě jasné, že menší remoska bude vyžadovat menší výkon. Také platí, že větší příkon znamená i větší spotřebu.

Remosky: Zdroj obrázku heureka.cz

Kromě výkonu bude zájemce o koupi remosky zajímat i objem jejího hrnce. Ten je třeba vybírat podle toho, pro kolik lidí se bude jídlo v remosce připravovat. Páry si vystačí s dvoulitrovým objemem, čtyřčlenná rodina bude potřebovat hrnec čtyřlitrový.

I některé další parametry mohou být užitečné, např. stojan, na který lze hrnec postavit, aniž by poškodil povrch, který je pod ním. Také vrchní část s průhledným „okénkem“, skrze které lze kontrolovat postup přípravy jídla usnadní práci.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

7 komentářů

 1. Andrea Odpovědět

  Probůh, autore, když už chcete psát, naučte se gramatiku.
  Obsah možná přínosný pro někoho, kdo o remosce nikdy neslyšel.

  1. Radek Štěpán Odpovědět

   Hezký den, buďte prosím ve výtkách týkajících se gramatiky trochu konkrétnější.
   Jinak koment vyznívá tak nějak zbytečně. Co se týká obsahu, jsme hobby magazín. Kdyby i tyto informace někomu pomohly nebo se jen hodily, budeme rádi.
   Stejně tak přivítáme i věcné výtky a ochotně texty doplníme.
   Mějte se hezky a díky za koment!

  2. pavel Odpovědět

   paní Andreo, obsah je „určitě“ přínosný pro někoho. kdo o remosce nikdy neslyšel. Proto to asi také píší. Jen nevěděli, že to budete číst Vy, co to znáte a tak se na ně nezlobte a příště to nečtěte!

 2. Olga Odpovědět

  Kdysi jsem vlastnila starou remosku a byla jsem s ní spokojena. Pak jsem přešla na pečení v elektrické troubě, až jednou jsem objevila novodobou Pečenku a koupila jsem ji. Peču v ní ráda, protože maso v ní pečené není vysušené. Další výhoda je ta, že můžu pokrm okamžitě zkontrolovat jednoduše zvednutím víka. Taky v ní dusím rýži, ta je kyprá a brzy hotová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *