IMAG0378

Jaká by měla být závitová tyč

Závitové tyče patří mezi sortiment, který v domácnosti bezesporu čas od času potřebujete. Není se čemu divit, jelikož kvalitní závitová tyč je schopna bezesporu fungovat v mnohých konstrukcích a může být součástí předmětů, které je třeba nějakým způsobem zpevnit. Závitová tyč je v prodeji v několika různých variantách. I proto byste měli vědět, co vlastně kupujete a jaké charakteristiky by měla závitová tyč mít. Podívejme se tedy na její vlastnosti podrobněji a také na to, podle čeho vlastně tyč vybírat…

Délka a síla závitové tyče

V první řadě byste měli dbát na délku a šířku závitové tyče. Co se týká délky, tak ta se standardně pohybuje okolo jednoho metru. Není ale problém koupit i delší závitové tyče. Ostatně vy sami si pak zakrátíte za pomocí úhlové brusky dle potřeby. Jinak jsou k dispozici různé tloušťky závitových tyčí. Jsou to konkrétně tyto tloušťky.

–          závitová tyč m4

–          závitová tyč m6

–           závitová tyč m8

–          závitová tyč m10

–          závitová tyč m12

–          závitová tyč m14

–          závitová tyč m16

Pozink anebo klasika

Poměrně důležitý je i samotný povrch závitové tyče, respektive jeho úprava. Jmenovat bychom mohli standardní kovovou závitovou tyč bez úpravy. Ta ovšem podléhá dříve či později korozi. Chcete-li mít jistotu a vsadit na ochranu proti rzi a nepříjemným vlivům okolí, pak je ideální pozinková závitová tyč. U té si můžete být jisti tím, že bez narušení povrchu nedojde k její korozi.

Nákup závitových tyčí

Závitové tyče můžete nakupovat klidně online, jelikož víte předem, co vlastně nakoupíte. Fyzicky není zapotřebí tento typ spojovacího materiálu nijak výrazně prozkoumávat. Ideální je si projít u závitové tyče ceník a zjistit si, kde je mají opravdu nejlevnější.

Zdroj obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *