Stavební kozy byste doma měli mít

Domácí práce jsou u rodinného domu prakticky nekonečné a mnohdy je nelze vykonávat jen tak bez jakýchkoli pomůcek. Zejména odložení materiálu do prostoru při řezání, broušení a dalších činnostech nelze řešit na zemi. Ideální je proto pořídit vhodné pomocníky. Výbornou volbou jsou stavební kozy. Díky nim totiž můžete vykonávat spousty činností, které by jinak nebylo možné svépomocí řešit. Podívejme se tedy na to, jaká by stavební koza měla být a podle jakých kritérií bychom ji měli vybírat.

Bytelná a lehká konstrukce stavební kozy

Jestliže budete vybírat stavební kozy, pak si dejte pozor zejména na jejich celkovou hmotnost. Budete to vy, kdo bude kozy přetahovat z místa na místo. Čím by byly těžší, tím byste se pochopitelně více nadřeli. Ideální jsou kozy vyrobené z lehké jednoduché ocelové konstrukce. Výborné jsou i hliníkové kozy, které jsou maximálně lehké a dokážou být při vhodném postavení i značně stabilní. Dokonce je lze i pohodlně poskládat do auta a převézt.

Stavitelná stavební koza

Asi největší klasiku představuje stavitelná stavební koza. Ta je typická především možností nastavit si celkovou výšku konstrukce. Když tedy budete pracovat ve výškách, budete moci bez větších problémů nastavit výšku kozy takovým způsobem, aby vaše činnost byla maximálně pohodlná. Nastavování koz je většinou velmi jednoduché a probíhá pouhým zdvižením a zasunutím bezpečnostního kolíku.

Zastane spousty činností

Stavební koza je schopna díky své konstrukci zastat celou řadu činností, které doma běžně vykonáváte. Určitě stojí zato vybrat si stavební kozu i podle nejběžnějších domácích prací. Je jasné, že třeba na řezání j vhodnější kolébková koza, která dokáže mnohem lépe udržet dřevo ve svém těle. Veškeré stavební činnosti jsou ale pro tuto kozu doslova hračkou.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *