Anglická postel

Jak zkvalitnit spánek?

Spíte dobře nebo se ráno probouzíte rozlámaní a navíc s bolavými zády? Máme pro vás tip, jak spánek udělat kvalitní. Tím tipem a vlastně základ plnohodnotného spánku je kvalitní postel anglického typu.

Výška je důležitá

Nejenom rošt, matrace, ale i výška postele má vliv kvalitu vašeho spánku. Lepé se vám bude vstávat z vyšší postele, tedy o výšce 60-70 cm, která je pro tělo daleko přirozenější. Postel ve větší výšce navíc ovlivňuje i vaše dýchání, nebudete totiž vdechovat prach držící se při zemi. V neposlední řadě, spaní na vyšších postelích dodává více pocit klidu, bezpečí. Tyto vysoké postele jsou typické pro Anglii a anglické domácnosti, u nás je to spíše rarita. Tyto postele anglického tipu se skládají ze základny postele, která může být z různého materiálu. Bez čalounění tedy vypadají jako klasické dřevěné postele nebo i jako kovové postele. Dále k posteli patří matrace a čelo.

Úložný prostor a čalounění

Jestliže máte menší byt a potřebujete někam uložit věci, vyberte dětskou postel nebo manželskou postel s úložným prostorem. Anglické postele díky své vyšší postelové základně nabízí více prostoru k uložení věcí. Můžete si navolit počet zásuvek s různými velikostmi nebo zvolit vyklápěcí zásuvky. Co se týká čalounění, všechny postele anglického typu jsou čalouněné. Není třeba se, ale bát roztočů, prachu nebo jakéhokoliv zůstávání skvrn na čalounění. Dnešní čalouněné postele už jsou odolné proti ušpinění a nedrží se na nich ani prach. Pokud se už stane, že postel něčím polijete, dá se snadno utřít vlhkým hadříkem.

Cena

Na plnohodnotném spánku by se šetřit nemělo, a proto nezapomeňte ani na kvalitní matraci, která je spolu s roštem též důležitým prvkem. Cena těchto postelí začíná na 35 tisících za postel manželskou, včetně roštu a matrace. Pro ty, kteří svůj komfort chtějí ještě zvýšit, mohou si pořídit tuto postel s polohovacím systémem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *