Izolace – vata

Jak ušetřit v domácnosti? Izolace potrubí, fasády a krovů se vyplatí

Termín izolace je poměrně rozšířený. Ve stavebnictví se s ním setkáváme pravidelně. Není se čemu divit. Chránit se před zimou či hlukem je nesmírně důležité. Mnohdy majitelé nemovitostí nemají ani ponětí o tom, kde všude se izolace nachází. I proto se v následujících řádcích podíváme, za jakým účelem slouží, na kterých místech se s ní můžeme setkat a u jaké společnosti si ji objednat za výhodnou cenu.

Izolace trubek

Zdroj obrázku: aeroflex.cz

Chladová, tepelná a akustická izolace

Nejčastěji se pochopitelně řeší tepelná izolace. Unikající teplo z interiéru představuje velký problém, jelikož se projeví na výši celkových výdajů za vytápění interiéru. Mnohdy se realizuje prostřednictvím minerální vaty, často i polystyrenem. Hodně oblíbená je v poslední době i foukaná izolace. Zapomenout nelze ani na PE izolace potrubí. Mnohdy je zapotřebí ochránit konkrétní stavbu také před přílišným hlukem. Především objekty u rušných komunikací si to zaslouží. Důležité může být i zachování chladu v daném prostoru. Zejména u trubek patřících ke klimatizaci.

Kde se s izolací setkáme nejčastěji?

V rodinných domech je izolace nejčastěji součástí fasády. Právě vnější plášť je třeba dokonale obalit materiálem, aby nedocházelo k prochladnutí zdiva. Stejně tak je nezbytné zaizolovat krovy, případně strop. Střechou totiž táhne často zdaleka nejvíce. Zapomenout bychom neměli ani na izolaci menších věcí, jež je zdánlivě neviditelná. Typická je především izolace potrubí. Pokud máte podlahové vytápění, rozhodně jsou trubky izolačním materiálem obaleny. Takové jsou i trubky vedoucí ke kotli.

Tepelná izolace trubek

Zdroj obrázku: aeroflex.cz

Vyberte si tepelnou izolaci potrubí i další doplňky

Potřebujete izolaci anebo jakékoli doplňky a jiný sortiment? Podívejte se do nabídky společnosti Aeroflex na webu aeroflex.cz. K dispozici je zde nejen tepelná izolace potrubí, ale i nejrůznější ventily, tepelné pásky, spojovací systém a spousta dalšího sortimentu.

Zdroj náhledového obrázku: aeroflex.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *