Postýlka

Jak zařídit dětský pokoj?

Chystáte se budovat nebo rekonstruovat dětský pokoj ? Vybíráte dětský nábytek ?V dnešním článku se zaměříme na to, jak takové místo, tedy dětský pokoj pro nejmenší vytvořit a co je ze začátku nejdůležitější.

Hlavně praktičnost

Dětský pokoj bychom měli vybavit ze začátku především nábytkem sloužící k péči o dítě. Je důležité, ale myslet i na budoucí využití dětského pokoje. Pokoj tomu uzpůsobit a rozdělit ho rovnou na část hrací, oddychovou a také pracovní. S nábytkem do dětského pokoje to nemusí přehánět. Pro začátek bude stačit kolébka či postýlka. Kolébku můžete zvolit i s nebesy, které navozuje pocit bezpečí. Dalším kouskem nábytku bude komoda i s úložným prostorem a přebalovací podložkou.  S dětskou komodou tak spojíte dvě věci v jednu. Budete mít jak úložný, tak přebalovací prostor a ušetříte místo v dětském pokoji.

Více úložného místa

Postupem času začnete mít málo místa, oblečků a dalších věcí bude přibývat, ale místa ubývat. Pomocníkem vám mohu být menší skříně, které se dají vyrobit pro dětské pokoje na míru.  Pokud bude skříň nižší, děti na ni dosáhnou, mohou si oblečení pak v určitém věku už sami uklízet. Kromě skříně jsou výborné i poličky na knížky s pohádkami nebo nejrůznější drobnosti.

Pracovní a hrací část

Děti rostou velmi rychle. Ani se nenadějete a už začnou sedět, chodit a také zlobit. Místem, kde si dítě bude moci vyhrát a vyřádit se bude v dětském pokoji hrací část. Ze začátku si vystačíte s dekou, které dáte ohrádku a dítě se zabaví s hračkami. Jak vaše dítě bude růst, můžete deku vyměnit za barevným kobercem, který vyberete podle toho, zda je dětský pokoj pro kluka nebo holku.  Dále nějaký malý stoleček s židličkami. U stolečku si bude moc dítě kreslit a rozvíjet svou jemnou motoriku. Co zaručeně potřeba určitě bude, jsou koše nebo boxy na hračky.  Boxy mají tu výhodu, že se dají uzavřít a hračky jsou rychle uklizené.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *