Vejce

Jak zachránit prasklé vejce a další triky

Už jste se setkali s tím, že jste si nakoupili plato vajec a zjistili, že některá z nich jsou naprasklá. Velmi nepříjemná záležitost, protože po vytažení takovéhoto vejce dojde k jeho kompletnímu prasknutí a znehodnocení. Tím pádem v podstatě přicházíte nejen o skvělou pochoutku, ale také o finanční prostředky. Vyndat se přitom dá bez jakéhokoli zbytečného poškození. Velmi jednoduše. Trik vám prozradíme a přidáme ještě některé další, jež se vám mohou náramně hodit. 

Stačí navlhčit obal

Není nic jednoduššího. Když zjistíte, že je vejce naprasklé, prostě kompletně navlhčíte spodní stranu plata. Po takovémto navlhčení ze spodní strany byste měli vejce vyjmout bez větších problémů nepoškozené. Ideální je ale takovéto vajíčko poté co možná nejdříve použít.

Vejce

Vejce v platu: Zdroj obrázku Pixabay.com

Rychlé loupání natvrdo uvařeného vejce

Loupání natvrdo uvařeného vejce je někdy neskutečně zdlouhavou záležitostí. Jak si postup vcelku jednoduše urychlit? Stačí vejce loupat pod tekoucí studenou vodou. Potíže s loupáním zmizí a vajíčko bude oloupané během několika málo okamžiků.

Sušení bílku

Zbyl vám samostatný bílek? Pokud ano, je zbytečné jej vyhazovat. Vždyť jej lze na talířku bez větších problémů nechat usušit. Poté ho uschováte v ledničce. Před tím, než začnete bílek připravovat, jej stačí smíchat se dvěma lžícemi vody. Dokonale nabobtná, zvětší objem a lze s ní pracovat stejně jako s čerstvým. Získáte tak skvělou univerzální surovinu vhodnou do mnoha pokrmů.

Volské oko bez tuku? Není problém

Jestliže chcete získat skvělé volské oko zcela bez tuku, nejde o nic složitého. Hrnec s vroucí vodou se položí na ohnivzdorný talíř a počká se až do doby, když bude plocha dokonale rozpálená. Poté už se vejce rozklepne, osolí a počká 8 minut, než bude hotové.

Volské oko

Volské oko: Zdroj obrázku Pixabay.com

Vejce v platu: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *