Jak vyžehlit, když nemáte žehličku

žehlení

Mnohdy se stává, že vaše žehlička doslouží právě ve chvíli, kdy se vám nejméně hodí. Ten velký kopec prádla ležící v koši na prádlo vás asi tolik netrápí, ale oblečení, které potřebujete na další den do práce, vyžehlit musíte. Možná se vás v tu chvíli zmocní panika a pocit beznaděje, protože nevíte jak na to. Není ale třeba házet pomyslnou flintu do žita, protože nouzová řešení existují. Jak tedy žehlit bez žehličky?

Páru si vyrobíte i bez žehličky

K improvizovanému žehlení vám pomůže třeba horká pára z rychlovarné konvice. Ta dokáže prádlo dokonale napařit což látku narovná a zbaví jí nevzhledného, pomačkaného tvaru. Pokud jí v takovém stavu opakovaně napnete, docílíte toho, že oblečení bude opět rovné, téměř jako vyžehlené. Šaty nebo trika, které tímto způsobem vylepšíte, vyvěste poté na ramínku a nechte je chvíli proschnout.

Žehlení

Foto: Pixabay

Další způsoby rovnání látky

Těm místům, která jsou pomačkaná opravdu hodně a nepodaří se je pomocí páry narovnat, pomůže žehlička na vlasy. Žehličkou na vlasy můžete vyžehlit i své prádlo, jen je potřeba ohlídat výkon a teplotní stupeň tak, aby vaše prádlo nakonec nedošlo újmy nebo dokonce neskončilo doslova roztavené vlivem příliš vysoké teploty.

Pokud se nechcete pouštět do takto nebezpečných experimentů, je možné využít dokonce jen své vlastní váhy. Prádlo můžete položit přes noc pod matraci a díky váze svého těla i matrace využít vznikajících sil ve svůj prospěch. Ty totiž po nějakém čase prádlo narovnají do požadovaného tvaru. V neposlední řadě pomůže s improvizovaným žehlením také sušička na prádlo. Nastavte sušící program a sušení prádlo následně změkčí a po čase otáčení se potom prádlo snadněji narovná.

Zdroj informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-na-zmackane-obleceni-30001208.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.