Praktické tipy, jak si co nejvíce usnadnit jarní mytí oken

K jaru neodmyslitelně patří i důkladnější jarní úklid. A ten se neobejde bez pořádného mytí oken. Většinou jde o část úklidu, která rozhodně není oblíbená a pustit se do mytí oken si žádá nějaké to přemlouvání. Když se k tomu však dostanete, odměna v podobě krásných a čistých okenních tabulí rozhodně stojí za to. A co vám může pomoci, aby bylo mytí oken jednodušší, efektivnější a šlo vám lépe od ruky? To se dozvíte v tomto článku.

Připravte si všechno potřebné

Stejně jako u jiných činností, do kterých se vám moc nechce, je vždycky nejhorší začít. Ovšem když si nejdříve připravíte všechny nezbytné pomůcky pro mytí oken, jistě se snáze pustíte i do samotné akce. Dejte pryč věci z parapetů, připravte si kbelík s čistou teplou vodou, vhodný hadr nebo houbičku, stěrku, papírové utěrky a přípravek na mytí oken s obsahem alkoholu. Důležitou ingrediencí je také hezké počasí. Venku by mělo být hezky, ale není žádoucí, aby na okna svítilo sluníčko přímo během mytí.

Začněte rámy a parapetem

Nejdříve odstraňte nečistoty z rámu a parapetu, Zaměřte se také na vnitřní části oken, kde se často usazuje prach. Pro čištění používejte houbičku, kterou si jednou za čas vyždímejte v připravené čisté vodě. Pozor na přípravky s obsahem drobným mikročástic, které mohou rámy oken poškrábat.

Foto: Pixabay

Pro důkladnější mytí oken použijte stěrku

Pokud se jedná o mytí málo zašpiněných oken, nebudete potřebovat takové množství vody, a tím pádem není nutná ani stěrka. Po dlouhé zimě a hlavně ve chvíli, kdy se na okna již stihl nachytat pyl, je však žádoucí důkladnější očista, kdy použijete více vody. Tu je následně lepší stáhnout stěrkou a až potom se pustit do leštění. Ušetříte tak papírové utěrky, kterých nespotřebujete takové množství. Právě obyčejné papírové kuchyňské utěrky jsou naprosto ideální pro závěrečné vysušení a vyleštění oken.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-clean-windows/

Náhledové foto: Pixabay