Jak využít pomerančovou kůru

Kůra pomeranče

Pomerančová kůra rozhodně nepatří do odpadkového koše. Má totiž svoje uplatnění i poté, co jí oloupete z pomeranče. Stejně jako celá řada dalších, na první pohled již nevyužitelných, ještě svoje uplatnění najde. A profituje z toho většinou jak životní prostředí, tak naše peněženka.

Pomerančovou kůrou proti zápachu

Pomerančová kůra spolu se sáčkem čaje dobře odstraní pach z bot. Postačí do bot položit nový pytlík čaje a trochu sušené pomerančové kůry. Čaj s pomerančovou kůrou nechte v botách přes noc a ráno budete mít voňavé boty.

Pomerančová kůra může být také základem přírodního osvěžovače vzduchu. Tento osvěžovač vzduchu si doma vyrobíte snadno. Budete potřebovat skořicové tyčinky, pomerančovou kůru a citronovou šťávu. Vše zalijte šálkem horké vody a nechte louhovat 2-3 hodiny. Zchlazený nálev nalijte do rozprašovače a přírodní osvěžovač váš domov krásně provoní.

Pomeranče

Foto: Pixabay

Pomeranč jako zbraň proti mravencům

Pokud vás trápí mravenci v bytě, využijte pomerančovou kůru jako jejich přírodní odpuzovač. Nasušenou pomerančovou kůru rozmixujte s vodou v poměru 1:1. Vzniklou směs nalijte přímo na cestičky kudy chodí mravenci. Věřte, že mravenci se jen tak nevrátí.

Dekorace z pomerančové kůry

Pomerančová kůra může být základem pro pěknou ozdobou na vánoční stromeček. Pomeranč stačí nakrájet na tenké plátky a nechat vysušit v sušičce na ovoce do úplného proschnutí. Pokud nemáte sušičku na ovoce, postačí vám klasický plech, který můžete položit třeba na topení. Na usušené plátky navěste háčky, které běžně používáte při věšení ozdob.  Usušené plátky pomeranče tak mohou zdobit vánoční větve nebo samotný vánoční stromek.

Pomerančovou kůrů můžeme využít i jako ozdobu na pomerančový pudink který si doma uvaříte. Mléko spolu se smetanou zamícháme. Přisypeme pudinkový prášek, želatinu a pomerančovou šťávu. Osladíme a přivedeme k varu. Pudink potom ozdobíme mátou a dobře omytou pomerančovou kůrou nakrájenou na tenké nudličky.

Zdroj informací: https://prosvet.cz/k-cemu-vsemu-se-da-vyuzit-pomerancova-kura-to-se-budete-divit/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.