Past na myši

Jak vyrobit jednoduchou past na myši za pár korun

Máte doma myši a rádi byste se jich co možná nejrychleji zbavili? Jasně, jen klasické pastičky na myši mnohdy nefungují tak, jak mají. Nebo se vám nechce jet do města nějakou koupit. Ideální je vyrobit pastičku vlastní, která vás bude stát minimum úsilí i finančních prostředků. My se na jednu takovouto pastičku podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Opravdu nic složitého.

Potřebujete jen pár věcí

K výrobě pasti na myši je zapotřebí pouze několik věcí, z nichž mnohé máte přímo doma. Stačí tedy jen pohledat a máte vyhráno. Potřebovat tedy budete:

 • plastovou lahev, v podstatě jakoukoli větší petku,
 • kancelářskou sponku,
 • 2 gumičky,
 • čínské hůlky ke konzumaci pokrmů,
 • nějaký ostrý nůže,
 • kousek provázku,
 • kousek vlašského ořechu či jinou návnadu.

Potřeby na past na myši

Zdroj obrázku: Youtube kanál Imaginative Guy

Postup je rychlý a triviální

V první řadě je zapotřebí naříznout hrdlo lahve tak, aby se vytvořil poklop.

Uříznutí hrdla lahve Zdroj obrázku: Youtube kanál Imaginative Guy

Následně se vyrobí ostrým nožem po obou stranách lahve v horní části a na druhé straně lahve. Skrze tyto díry se prostrčí čínské hůlky a následně se zagumičkují.

Past na myši

Zdroj obrázku: Youtube kanál Imaginative Guy

Kancelářská sponka se stane jakýmsi místem pro oříšek. Ten do ní umístíte tak, aby držel.

Oříšek ve sponce

Zdroj obrázku: Youtube kanál Imaginative Guy

Dno lahve musí být perforované, a tak do něj udělejte díru a provlečte provázek. Ten se pak upevní k hrdlu lahve. Dovnitř na provázek přivažte sponku s integrovaným oříškem.

Past na myši

Zdroj obrázku: Youtube kanál Imaginative Guy

Past na myši

Zdroj obrázku: Youtube kanál Imaginative Guy

Jednoduchá past je na světě. Pouze ji dáte na správné místo. můžete se těšit, až se nenasytný hlodavec přiblíží a skočí vám na špek, respektive na oříšek.

Podívat se na tuto a další pasti můžete na videu.

 

Zdroj videa: Youtube kanál Imaginative Guy

Domácí past na myší: Zdroj náhledového obrázku: Youtube kanál Imaginative Guy

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

5 komentářů

 1. astv Odpovědět

  Myš se prokouše i betonem. Pochybuju, že by se nedokázala dostat z této pasti, pokud by byla užita třeba na chalupě, kam jezdíme na víkend.

 2. Luboš Odpovědět

  A když se myš chytí (a neprokouše se ven – o tom bych skoro pochyboval), co s ní dál, abychom nebyli nařčeni a obviněni z týrání zvířat? To v dnešní době už není vůbec jednoduché!

 3. Jana Odpovědět

  Dávám ji tak 2 minuty max…pak se prokouse a zdrhne…tohle vymyslela naka chytrá hlava studovana od stolu…to není myš od počítače…

 4. Luboš Odpovědět

  Prohlédl jsem si pozorně celé video. Nemyslím, že ty plastové lahve (č. 5 a 3, i když nápad dobrý) mají velkou šanci proti těm hodně schopným hryzalkám. Jedině, že past máme na dosah a v případě úspěchu ihned zasáhneme.
  Č. 2 vypadá dost dobře (i když je to jen jednorázová past) a podobné je i č. 1, ale viditelně méně spolehlivé a choulostivé na přesné posazení misek. Trochu problém bude v obou případech, jak chycenou myš dostat pryč, aby nám při manipulaci s pastí neutekla. Snad podstrčit nějaký plech zespoda a vzít to i s ním.
  Nejvíc se mi líbí č. 4, i když ta jednorázová papírová trubka nebude to pravé ořechové. Něco podobného jsme používali před desítkami let na chatě. Dlouhé, úzké a tenké prkénko (nebo úzký kus překližky), uprostřed pohyblivě chycené jako houpačka, aby se mohlo překlopit, ale vyvážené tak, aby v klidu bylo vodorovně. Na konec návnada, dolů kýbl s vodou. Myšička se odhodlala jít k návnadě, prkénko se její vahou překlopilo do kýble a jakmile z něj myšička spadla, prkénko se vrátilo a past byla znova připravená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *