Parkování

Jak vyřešit parkování před domem

Parkovací místo pro auto může být v dnešní době hodně lukrativní bonus ke každé nemovitosti, ať už se jedná o byt v paneláku nebo rodinný dům v satelitní zástavbě. Automobilů přibývá čím dál víc a parkování zejména v hustě osídlených oblastech začíná být problém. Ceny parkovacích míst a garáží například na velkých sídlištích proto strmě rostou nahoru a stávají předmětem celkem zajímavých investic. Otázkou ale zůstává, jak nedostatek parkovacích míst řešit. V tomto článku si ukážeme, jak využít malou předzahrádku u rodinného domu k parkování pro auto, a ještě zachovat příjemný vzhled.

Zelené parkoviště – zaručená investice

Problém s nedostatkem místa na parkování lze snadno vyřešit například skloubením zahrádky před domem s malým parkovištěm. Nejenže se tím prakticky využije místo, které obvykle slouží jen jako estetická dekorace, ale zároveň to může také výrazně zhodnotit cenu vaší nemovitosti. Je to teda investice, která se rozhodně vyplatí. A navíc vám v mnohém usnadní život. Pokud máte dům například u hlavní cesty, na které je parkování zakázáno a nechce se vám neustále zajíždět do garáže nebo do zahrady ze zadní strany domu, pak pro vás bude mít parkování na předzahrádce i ryze praktický užitek.

Parkování

Foto: Pixabay

Realizace parkovacího místa

Pro parkování auta je nutné mít řádně zpevněný podklad. Na přední zahrádce ale nechcete mít velkou vydlážděnou plochu, která bude odvádět vodu po dešti do kanalizace a v parných letních dnech sálat teplo. Řešením proto mohou být jen dvě zpevněné kolejnice pro kola auta. Na ty se dají použít třeba žulové dlažební kostky, nebo kamenná dlažba.

Výsadba parkovacího místa

Mezi kolejnice si pak vysaďte něco zeleného. Dbejte ovšem na to, aby to vzhledem k použití bylo co nejpraktičtější, ideálně bezúdržbové. Z tohoto hlediska je zřejmě nejvhodnější trávník nebo jemný štěrk.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *