Jak vymalovat ložnici

Vymalování ložnice je velmi důležité, jelikož tato místnost patří mezi nedílné součásti jakéhokoli interiéru. Právě v ložnici lidé odpočívají a užívají si volných chvilek. Vymalování ložnice může být různé. Především je třeba brát v potaz barvy, které vyhovují konkrétním lidem, kteří vlastní dům, v němž se bude ložnice malovat. Rozhodně stojí zato vybrat si barvy buď v teplé anebo studené podobě. Míchání teplých a studných odstínů není zrovna optimální. Buďme ale konkrétní a dejme některé tipy pro výmalbu ložnice.

Studené odstíny pro pohodový spánek

Jestliže myslíte v ložnici spíše na spánek a odpočívání, pak je vhodnější volit spíše studenější odstíny, Taková jemná blankytně modrá barva může vypadat moc hezky a nemusí být předzvěstí spánku, ale romantiky. Optimální je nechat si barvu přímo namíchat. Zajímavě vypadá i kombinace modré stěny s ostatními stěnami ryze bílé barvy. Není problém nakonec ložnici koncipovat i tímto způsobem.

Teplé odstíny pro žhavé chvilky

Jestliže máte raději chvíle v ložnici, které nezavánějí zrovna spánkem, pak stojí zato vyzkoušet vkusné teplé odstíny. Nejčastěji se využívá kombinace červených odstínů. Výbornou volbou je smísení rudé barvy a bílé. Jinak ale není problém míchat s červenou barvou i žlutou a také odstíny oranžové. Záleží pouze na vás, jaké barvy do ložnice vymalovat. Mnohé nápady jak vymalovat ložnici vás třeba napadnou právě teď a klidně se o ně můžete podělit v diskusi pod tímto článkem. Každý máme bezesporu jiný vkus a stojí tak zato inspirovat se některými nápady.

I samolepky na zeď oživí atmosféru

Většina ložnic je pouze vymalovaná klasicky a chybí v nich nějaké živé motivy, které by třeba ještě lépe inspirovali samotné obyvatele domu. Černé samolepky na zeď s různými zajímavými motivy mohou být tím, co právě ve vaší ložnici ještě zatím chybí.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *