záchod ucpaný

Jak vyčistit ucpaný záchod

Ucpaný záchod je velmi nepříjemnou záležitostí. V mnohých případech dochází k ucpání toalety tím, že do ní jdou příliš objemné předměty, anebo velké množství toaletního papíru. V každém případě se po čase může ucpat každý záchod, jelikož nánosy vodního kamene v kombinaci s tím, co splachujeme, mohou vtvořit doslova nepropustnou zátku, přes kterou se prostě a jednoduše nic nedostane. Při ucpání záchodu bychom neměli zoufat, ale snažit se o to, abychom toaletu nějakým způsobem odecpali. Nabízíme tedy několik základních rad, pomocí kterých byste měli bez problémů ucpaný záchod opět zprovoznit.

Zvon anebo ruční čištění

Jestliže jste do záchodu přímo hodili nějaké tuhé předměty, které jednak nelze spláchnout a jednak se nemohou rozložit, pak je zapotřebí tyto předměty vytáhnout ručně. Příliš voňavý job to jistě nebude, nicméně stačí gumové rukavice a trocha šikovnosti. Jednat se může třeba o kyselé okurky anebo jiné tvrdé předměty, které se prostě nespláchnou. Když vše vyndáte, stačí již jen wc štětka a je vyhráno. Pokud to takto nejde, pak si vezměte klasický zvon a zkuste to za jeho pomoci. Mnody se také poštěstí.

Chemie na ucpaný záchod

Pokud již záchod nebude možné odecpat, pak se vyplatí koupit chemii, jež dokáže odecpat špunt, jenž se vytvořil. Ucpaný záchod se standardně uvolňuje za pomocí louhu hydroxidu draselného. Ten umí mnohdy doslova divy. Jinak lze použít i silný hydroxid draselný, nicméně je nutné se vyvarovat kontaktu s ním. Nejčastěji se hydroxid prodává ve formě různých přípravků, které mají specifický název a jsou určeny pro uvolnění odpadů.

Nástroje na uvolnění záchodu

Když vše nejde mechanickou jemnou cestou anebo použitím chemie, musí přijít silnější technika. Ideální je takzvané péro, za pomocí kterého byste měli záchod pořádně protáhnout. Volit lze ale klidně i ohebná pogumovaná tyč, jež také umí pomoct. V případě, že se záchodem nechcete zabývat sami, můžete klidně zvolit instalatéra. Jeho práce bude ovšem začínat minimálně na 1000 korunách.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *