Jak vyčistit skleněné poklice: Jednoduše a rychle

Skleněná poklice

Vytáhli jste nádobí z myčky a při pohledu na skleněné poklice se vám udělá smutno? Ano, právě sklo u poklic bývá často znečištěné i poté, co projde mycím cyklem. Vyčistit přitom určitě lze. Optimální je totiž řešit spíše ruční mytí. Využít přitom můžete speciálního roztoku, který vám poradíme. Zapomenout tak budete moci jak na uvízlou mastnotu, připálené jídlo a kdejaké zbytky jídla.

Zapomeňte na drahé čisticí prostředky

Přesně tak, bez problémů si můžete připravit svůj vlastní. Stačit vám bude jenom několik ingrediencí, které máte určitě doma. Konkrétně budete potřebovat:

  • 1 polévkovou lžíci hořčičného semínka,
  • 2 lžíce jedlé sody,
  • 1 polévkovou lžíci prostředku na nádobí,
  • 3 l převařené vody.

Skleněná pokliceFoto: Radek Štěpán 

Postup výroby domácího čisticího prostředku

Hořčičné semínko nejprve rozmixujte na úplný prach. Když budete mít hotovo, smícháte jej s jedlou sodou. Nakonec se přidá také nějaký prostředek na mytí nádobí. Stačí úplně obyčejný nejlevnější. Nakonec se směs přelije 3 litry převařené vody. Všechno je třeba dokonale promíchat.

Hrnec vaření

Foto: Pixabay

Dopřejte poklicím správnou lázeň

Do vámi připraveného roztoku už můžete jednoduše ponořit ony poklice. Měli byste je nechat namočená zhruba po dobu nějakých 15 minut. Poté, co poklici z roztoku vytáhnete, vyčistíte ještě nějakým menším, třeba starým zubním, kartáčkem prostor okolo rukojeti, který je poměrně špatně přístupný. Díky takovémuto důkladnému čištění zmizí veškeré nečistoty a poklice budou dokonale čisté. Vy je pak můžete bez obav použít při další přípravě pokrmů.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk

Náhledové foto: Radek Štěpán  

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.