Nejdokonalejší způsob, jakým lze vyčistit klávesnici 

Klávesnice

Zbytky a špína, rozlité tekutiny a oleje z vašich prstů se hromadí velmi rychlým způsobem a mohou se proměnit ve vrstvu špinavého filmu. Existují různé předměty, které vám pomohou udržet klávesnici v čistotě. Typické jsou malé vysavače, které se připojují k USB, nebo gel, jenž se také používá v autě. Určitě lze kompletně vyčistit klávesnici u notebooku pomocí věcí, které máte pravděpodobně již nyní po ruce. Tady je návod, jak na to.

Vypněte notebook

Než začnete cokoli dalšího dělat, uložte si to, na čem jste pracovali, a poté hned notebook vypněte a odpojte od napájení. Neriskujte, že něco ztratíte nebo si narušíte stahování, abyste ušetřili minutu nebo dvě.

Pořádně s ním zatřepejte

Přeneste svůj notebook ke koši na odpad nebo si vezměte cokoli, co používáte jako odpadní koš, otočte tablet a jemně jím zatřeste ze strany na stranu, abyste jej zbavili částeček, hlíny nebo jiných nečistot. Jemně poklepejte na zadní stranu notebooku, abyste pomohli odstranit všechny kousky, které vyžadují několik dalších povzbuzení.

Využijte sílu vzduchu

Na klávesnici je pravděpodobně stále ještě nějaký nepořádek, takže je čas ho vyfoukat. V případě, že máte k dispozici plechovku se stlačeným vzduchem, budete ji moci použít a držet ji pod úhlem 75 stupňů. Jinak budete moci použít fén na chladné nastavení, univerzální kompresorkompresor na vzduch nebo přiložit rty k sobě a začít foukat.

Vše řádně otřete

Notebook
Foto: Pixabay

V tuto chvíli by měla být vaše klávesnice zbavena většiny zbytků, hlíny a nepořádku, i když ne úplně všechno. Nyní je čas ji otřít, abyste vyhnali špínu, která se nahromadila mezi klávesami nebo na nich. Můžete použít buď čistý hadřík z mikrovlákna s trochou lihu, nebo dezinfekční utěrku, která neobsahuje bělidlo. V obou případech se nade vší pochybnost ujistěte, že hadřík nebo utěrka jsou vlhké a nekapou z nich tekutiny x.

Pokud poté na klávesnici něco zbyde, pořiďte si několik vatových tamponů, potřete je lihem a využijte je k vyčištění prostoru mezi klávesami nebo na jakémkoli jiném místě, které potřebuje více pozornosti. Když skončíte, dejte klávesnici několik minut, aby mohla vyschnout. Nakonec notebook zapněte a pokračujte v práci.

Zdroje info: lifehacker.com, lifee.cz

Náhledové foto: Pixabay