Jak vyčistit počítač

Chtěli byste si vyčistit a zrychlit počítač zdarma? Kdo by ostatně nechtěl. Pravda je ale taková, že mnohdy tento úkon není příliš jednoduchý, jelikož se můžeme dopustit některých základních chyb. Pokud nevíte jak vyčistit zpomalený počítač, přečtěte si následující řádky, v nichž vám mnohé prozradíme. Soustředíme se na nejčastější chyby ve snaze vyčistit počítač a také na veškeré prostředky, které k tomuto úkonu budete potřebovat. Moc jich nebude, nicméně i přesto se nejedná o úplně jednoduchou věc.

Chyby při snaze vyčistit počítač

Nejčastějším problémem bývá elektrostatický náboj počítače. Ten vzniká působením třeba svetrů anebo jiných druhů oděvů, které mohou vytvořit elektromagnetické pole, jež později uškodí zdroji počítače nebo jeho jiným součástem. Výborná je volba antistatického náramku, který dokáže všemu nebezpečí zamezit. Velmi důležité je samozřejmě i odpojení PC ze sítě. Není vhodné vysávat počítač a notebook vysavačem. Ten má na sobě také různé součásti prachu, které mohou počítači značně uškodit.

Co je zapotřebí mít

Ke kvalitnímu vyčištění počítače je vhodné mít zejména sprej se stlačeným vzduchem. Zapomenout bychom neměli ani na plochý šroubovák. Pokud máte šroubováků více, určitě to není od věci. Výborná je klasická hodinářská sada. Vhodný je i šáteček s dlouhými vlákny, který dokáže také doslova divy. Pozor si určitě dejte na vaše oblečení, které by nemělo působit elektrostatický výboj.

Postup čištění se liší

Postup čištění se liší zejména od toho, jaký druh počítače budete čistit. Klasiku představuje zejména čištění standardního stolního počítače, který si pohodlně rozeberete a následně opět smontujete. U notebooku je situace poněkud složitější, jelikož jeho rozdělávání je docela náročné. Často je tak vhodnější nechat si vyčistit počítač profesionály.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.