Jak vybrat vhodný šampon pro vašeho psa: Rozhoduje typ srsti

pes

Pokud jste majitelem jakéhokoliv psího plemene, jistě jste někdy řešili otázku výběru šamponu pro něj. Na trhu je nespočetné množství nejrůznějších typů a značek. V tomto článku vám poskytneme několik rad, kterými je dobré se při výběru psího šamponu řídit.

Řiďte se typem srsti

Při výběru šamponu byste se měli nejprve řídit tím, jakou má váš mazlíček srst. Je totiž rozdíl při výběru šamponu pro krátkosrsté či dlouhosrsté plemeno. Některá psí plemena mají dokonce své speciální šampony. To se týká například psích plemen, která mají bílou srst. Zde byste měli volit přípravky, které zabraňují žloutnutí srsti. Rozhodně byste ale nikdy neměli používat lidské přípravky. Psí pokožka a srst má totiž svá specifika, která se od těch lidských liší.

Proč je důležité psa koupat?

Pokud máte psa s bezproblémovou pokožkou a srstí, nejčastějším důvodem, proč ho vykoupat bude odstranit nepříjemný zápach z jeho srsti. Dalším důvodem pak bude, pokud se pejsek vyválí v nějaké nečistotě, která navíc bude nevábně páchnout. Koupeli se váš čtyřnohý miláček nevyhne ani v případě přítomnosti parazitů v jeho srsti, jako jsou blechy nebo klíšťata. Ovšem v tomto případě zbystřete a uvědomte si, že pouhá koupel k odstranění parazitů nestačí. Je potřeba pejska vybavit dalšími prostředky, jako jsou speciální obojky nebo dnes velmi oblíbené tablety proti parazitům.

Jaký šampon je ten pravý?

Jestliže vlastníte psa s bezproblémovou pokožkou a kvalitní srstí, máte vyhráno. V tomto případě je nejjednodušší zvolit univerzální šampon. Takový nabízí například značka Bella My Friend. Jedná se o bylinný šampon, který nás překvapil příjemnou vůní a ekonomickým balením 400 ml. Po usušení byla srst krásně jemná, voňavá a lesklá. Další pozitivum, které tento produkt nabízí, je působení proti parazitům, jako jsou klíšťata, blechy, komáři a další obtěžující hmyz. Cena tohoto produktu se u různých prodejců pohybuje do 100 Kč. Za nás dostal tento šampon palec na horu. Na trhu je dále nespočet dalších značek, které nabízejí speciální péči. Mezi ně patří například Alavis Extra jemný šampon pro psy. Ten má navíc i antioxidační a protizánětlivé účinky, takže je vhodný i pro pejsky s problémovou pokožkou.

Pokud ještě váháte s výběrem vhodného šamponu pro vašeho psího přítele, můžete se buď poradit s vašim veterinářem, nebo se podívat na nezávislé recenze, kterých je na internetu nepřeberné množství.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.