Dokonalé hranolky si snadno připravíte i doma

Hranolky jsou jednou z nejoblíbenějších potravin na celém světě, ale málokdo z nás ví, jak je skvěle naplánovat, aby byly na povrchu pevné a uvnitř jemné. Existuje řada nástrah, které šéfkuchaři používají a vědí, jak připravit skvělé, pevné hranolky. V tomto článku se pokusíme některé z nich představit.

Jak připravit ideální, křupavé hranolky?

Výběr správných brambor. Chcete-li připravit nejlepší hranolky, musíte si vybrat správné brambory. Nejlepší je vybrat si brambory typu B. Je také vhodné připomenout, že jejich velikost by měla být srovnatelná. To vám umožní udělat stejně velké hranolky a vylepšit proces přípravy.

  • Namočte brambory do studené vody – Následujícím krokem je namočení brambor do studené vody. Tím z nich odstraníte nadměrné množství škrobu a budou křupavější. Po dobu nejméně 30 minut je nechejte namáčet.
  • Vložte brambory na 5 minut do vroucí vody se lžící cukru – Do vroucí vody přidejte lžíci cukru a vložte brambory. Přikryté vařte 3-5 minut, poté je vyndejte a nechte zcela oschnout. Praní brambor ve vroucí vodě s přidaným cukrem má vliv na zkaramelizování vnější vrstvy brambor během smažení, a navíc zkracuje dobu tohoto kroku. Výsledkem jsou křupavější hranolky a mnohem lepší chuť.
  • Dvoufázové smažení – Dvoufázové smažení zahrnuje na začátku nižší teplotu a poté při vyšší teplotě. Tím dosáhnete ideální konzistence hranolek a omezíte možnost, že budou na povrchu přepečené a uvnitř syrové.
Foto: Pixabay
    • Fáze 1 – 160 stupňů. Jakmile začnou hranolky vyplouvat na povrch, vyjmete je a scedíte z oleje. Snažte se to udělat jemně, protože navzdory tomu, že se na vnější straně vytvořil pevný povrch, uvnitř jsou křehké a mimořádně jemné. Při této fázi, dosáhnete uzavření povrchu brambor a vaření brambor uvnitř. Hranolky tak zůstanou vlhké a předejdeme úniku oleje dovnitř.
    • Fáze 2 – 190 stupňů do zlatova. Tento krok trvá mnohem kratší dobu, pouze několik minut. Hranolky smažte, dokud nedosáhnou stanovené barvy a křupavosti.

Zdroje info: ireceptar.cz, kucharkaprodceru.cz

Náhledové foto: Pixabay