at-the-laundrette-1-1165701-1279×1187

Jak vybrat sušičku prádla

Pokud nevíte, jak vybrat sušičku prádla, jste určitě na správném místě. Tento domácí spotřebič je již dnes poměrně tradičním zbožím, které nemůže v domácnosti chybět. Sušička na prádlo nabízí doslova expresní možnost vysoušení prádla přímo ihned po tom, co je vypráno v pračce. Mnozí lidé sušičku nemusí pro její vysoký energetický odběr a kvůli tomu, že zmenšuje objem prádla, nicméně každý typ takový být nemusí a při správné volbě budete mít doma pomocníka, který vás v žádném případě nezklame. Buďme tedy konkrétnější a podívejme se na jednotlivé aspekty volby typu sušičky na prádlo.

Způsob umístění sušičky

Jedním z hlavních aspektů jak správně vybrat sušičku prádla je bezesporu způsob jejího umístění. K dispozici jsou dnes modely s předním i horním plněním. Důležitý je při jejich volbě pochopitelně hlavně manipulační prostor. Pokud potřebujete menší množství místa, pak se vyplatí sušička s horním plněním podobně, jako je tomu u praček. Sušička na prádlo s bočním plněním je výhodná hlavně tehdy, když máte stejný typ pračky. Sušičku tak můžete dát na pračku a máte vyhráno.

Základní typy sušiček prádla

V podstatě existují dva základní typy sušiček na prádlo, a to kondenzační a ventilační. Rozdíl mezi nimi určitě nespočívá v kvalitě ani vlastnostech, ale v odvodu horkého vzduchu. Právě on odebírá prádlo jeho vlhkost. Buď je tedy přímo kondenzován v nitru sušičky, nebo je odváděn ven. Kondenzační sušičky jej dokážou bez problémů zkondenzovat na vodu a uloží ji v zásobníku, který pak vylijete. U ventilačních jde vzduch přímo ven ze sušičky.

Provozní náklady jsou nejdůležitější

Sušičku prádla je ideální pořídit k těm nejmodernějším typům praček. Právě ony totiž dokážou prádlo dokonale vyždímat a zbavit vody. Pokud máte starší pračku, tak se setkáte s tím, že sušička bude sice fungovat, ale bude doslova přetížená a provoz bude neskutečně drahý. Mnohdy není od věci koupit i přímo komplet pračky se sušičkou s jednoduchým společným ovládáním.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Petra Císařová Odpovědět

    Určitě záleží na správném výběru! Já se při výběru zaměřovala na energetickou náročnost sušičky, spousta lidí mě od ní odrazovala. Nakonec jsem vybrala u gorenje, mají speciální tepelné čerpadlo, které snižuje spotřebu, energetická třída A+++. Mrkněte, kdo zrovna vybíráte: gorenje.cz/spotrebice/domaci-spotrebice/pracky-a-susicky/gorenje-sensocare-generace-susicek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *