Internet na doma

Jak volit internet na doma

Domácí internet je neskutečně důležitý a vy sami byste se měli rozhodnout pro toho správného poskytovatele. Těch je v současnosti hned několik a rozhodně se vyplatí vsadit na toho správného. Často se sice setkáte s nejrůznějšími nabídkami, které jsou ale většinou nevýhodné a nabízejí příliš levné produkty, které kvalitativně neobstojí. Pokusme se tedy podívat, podle kterých aspektů je optimální vybírat internet na doma. Jak se sami přesvědčíme, kritérií je celá řada a není od věci brát na ně velký ohled.

Cena na prvním místě

Velmi důležitá je zejména cena za internet na doma. Nejčastěji se pohybuje okolo 300 korun za jeden měsíc. Většina společností se snaží tento standardní tarif za nejnižší rychlost internetu dodržet. Ty, které jsou pod ni, zpravidla neposkytují kvalitní a rychlý internet. Setkat se můžete i s celou řadou nejrůznějších akcí. Ty mohou a nemusí být výhodné. Výborné jsou především ty, které slibují při platbě na rok předem měsíc internetu zcela zdarma.

Rychlost rozhoduje

Velmi důležitá je i rychlost internetu. Konkrétní společnost nabízející tyto služby by měla garantovat konkrétní rychlost připojení. Neučiní-li tak, je vhodnější obrátit se na jiného poskytovatele. Klasiku představuje rychlost 4 MB za vteřinu. Stojí za to vybírat poněkud rychlejší připojení, a to minimálně od 6 MB za vteřinu. Na prohlížení tato rychlost bohatě stačí. Pro tvorbu webů anebo nějakou pokročilou činnost či stahování se vyplatí rychlejší připojení. Ostatně měření rychlosti internetu je k dispozici i online.

Vyberte pouze pevné připojení

Rozhodně se vyplatí pevné rychlé připojení s konkrétní společností nabízející pouze internet. Možné je volit internet i v rámci balíčku služeb některého provozovatele satelitu nebo kabelové televize. Typický je například UPC internet. Momentálně nabízí připojení i O2 Tv a mnohé ostatní společnosti. Jejich připojení je často lepší než mobilní internet, nicméně i tak není příliš vysoké…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *