Jak vybrat správný topinkovač v několika krocích

Topinkovač

Dát si skvělou topinku z topinkovače je bezesporu u mnohých lidí jakýsi standard. Na snídani už si nedokážou představit nic jiného. Dřít se s topinkou na pánvi už ale rozhodně není na pořadu dne. Tedy v případě, že nechcete tu klasickou nasáklou olejem s česnekem. Moderní topinkovače dokážou doslova a do písmene divy. My se proto v následujících řádcích podíváme na to, podle jakých aspektů vybrat ten správný.

Topinkovač

Topinkovač: Foto Radek Štěpán

Rychlost opečení chleba

Chcete expresní snídani? Pak vězte, že můžete mít topinku do několika minut. Přesto je třeba říct, že mezi topinkovači neexistují z hlediska doby přípravy nějaké extrémní rozdíly. nejkratší interval se pohybuje okolo 2 minut, nejdelší kolem 4 minut. Výbornou volbu představují topinkovače, které disponují zásuvkou na drobky. Tu můžete čas od času vyjmout a velmi jednoduše drobky vysypat do koše. Určitě je dobré volit model, u něhož se tato zásuvka vysypává poměrně pohodlně a bez vyvinutí nějaké horentní síly.   Topinkovač

Zásuvka na drobky: Foto Radek Štěpán

Příkon a bezpečnost

Je to právě příkon, který velmi úzce souvisí s rychlostí opečení chleba. Čím je doba kratší, tím je pochopitelně příkon vyšší. Počítat je ovšem zapotřebí s vyšší spotřebou elektřiny. Ta je ovšem vcelku zanedbatelná v souvislosti s tím, že se pečivo připravuje v topinkovači pouze krátce. Co se týká bezpečnosti, dobré jsou topinkovače disponující protiskluzovými nožičkami. Ideální je také volit zařízení, jež si poradí se zaseknutým chlebem pouhým stlačením jednoho tlačítka. Manuální vytahování by mohlo být nebezpečné.

Další funkce nepotřebujete

Jasně, existují na trhu modely, které dokážou mimo jiné také rozmrazovat pečivo. Lze se také kontrolovat stupně pečení a řešit některé další záležitosti. Jsou i modely schopné opékat pouze z jedné strany.Co se týká ceny, dostanete se do rozmezí od několika stovek po několik tisíc korun. Pro běžné každodenní používání bohatě stačí levnější varianty.

Zdroje info: https://www.elektrina.cz/vime-jak-se-nespalit-pri-vyberu-vhodneho-toastovace-a-topinkovace
https://www.covybrat.cz/nejlepsi-topinkovac/

Topinkovač: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.