02_sklodvere

I v interiéru lze pracovat se skleněnými dveřmi

Sklo je materiál, který má v domácnosti široké využití. Spojujeme si jej však spíš se zrcadly, lustry, dekoracemi apod. Skleněné dveře jsou v interiérech spíše popelkou a většina lidí o nich neuvažuje. Je to ale trochu škoda, neboť skleněné interiérové dveře mají své výhody a v mnoha případech jsou vyloženě dobrou volbou. Jaká specifika tedy jejich použití má?

Světlo a design

Skleněné dveře v interiéru mají dvě hlavní výhody. Tou první je jejich vzhled. Skleněné dveře totiž vypadají skvěle a dodávají obytnému prostoru punc elegance a luxusu. Kromě toho dokáží skleněné dveře vykouzlit optické zvětšení prostoru, zvláště v tmavých interiérech, kde přirozeného světla mnoho není, jsou skleněné dveře pravým požehnáním.

Vše lze přitom nastavovat přesně podle představ obyvatele. Skleněné dveře jsou široký pojem, mohou být čiré nebo jen s minimalistickým vzorem, mohou být ale také z mléčného skla, mohou být zdobené vzory a ornamenty nejrůznějších velikostí i tvarů. Jejich dekoraci můžete dokonce měnit za pomoci dekoračních fólií. Své místo tak mohou dveře najít prakticky kdekoliv a lze je vhodně umístit do kterékoliv místnosti.01_sklodvere

Foto: Pixabay

Co je třeba mít na paměti

Skleněné dveře mají svá specifika a také své nevýhody. Tou první jsou horší izolační vlastnosti. Pokud nejsou vybaveny dalšími prvky a speciálně zpracované, skleněné dveře nemají dobrou schopnost akustické izolace, ani izolace tepelné. Kromě toho je třeba počítat s tím, že na skle jsou vidět všechny otisky prstů a další nečistoty, údržba tak nemusí být nejsnadnější.

V neposlední řadě musíme zmínit také bezpečnost. Je na místě zapřemýšlet, jestli – v případě, že máte malé děti – se nevyplatí s nákupem sleněných dveří několik málo let počkat, až děi povyrostou. Více než u jiných materiálů je v případě skleněných dveří třeba dbát na maximální kvalitu jejich zpracování. Samozřejmostí musí být tvrzené sklo vyráběné tak, aby nejen hodně vydrželo, ale také aby se v případě rozbití nerozlétlo na kousky. 

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *