Čištění trouby

Jak na čištění trouby s levnými prostředky, které se vyrobíte doma

Kdo by nechtěl mít doma troubu, která se bude dokonale lesknout a vonět? Asi každý. Pořádně ji vyčistit ovšem nemusí být vůbec jednoduché. Mnohdy je zapotřebí vyvinout neskutečnou sílu, případně odstraňovat mastnotu a připáleniny poměrně dlouhou dobu nekonečným drhnutím. Ideální je mít nějaký prostředek, který vám vše ulehčí a nevyprázdní vaši kapsu. My se v následujících řádcích na několik takových domácích pomocníků podíváme podrobněji.

Postačí obyčejný ocet

Prostě si jen vezměte 9% ocet. Doma ho bezesporu máte. Ideální je troubu nejprve odpojit od přívodu elektřiny a vytáhnout mřížky. Ty se pochopitelně dají jednoduše vyčistit manuálně.

Kouzla s octem

Není nutné použít 9% ocet a jen drhnout. Nabídneme dvě další zajímavé alternativy. Výborný je také mix zhruba poloviny sklenice octa a litru vody. Vše dáte do rozprašovače, protřepete a následně směsí postříkáte všechny potřebné části trouby. Hodně intenzivně postříkejte především usazené nečistoty. Když necháte směs působit, na houbičku následně při setření nebude nezbytné ani nijak výrazně tlačit. Ocet má vynikající dezinfekční i odmašťovací schopnosti, takže se se špínou popere.     Čištění trouby

Čištění trouby: Foto Radek Štěpán 

Roztok pro ještě lepší účinnost

Výborný je bezesporu také roztok, který si vytvoříme z následujících ingrediencí. Jedná se o:

  • 2 lžíci alkoholu,
  • 2 lžíci octa,
  • 400 ml vody
  • 1 lžíci sody.

Když tuto směs nalijete do rozprašovače a pořádně protřepete, není co řešit. Nastříkáte na dvířka trouby a následně necháte zhruba 15 minut působit. Poté už jen setřete. Ještě vyšší účinnosti dosáhnete, když před nastříkáním roztoku necháte troubu nahřát na 40 ° C a poté ji necháte chvilku stát. V každém případě se před čištěním trouby vyplatí přečíst informace, které se tohoto procesu týkají.

Zdroj info: https://www.vivodibenessere.it/come-pulire-forno-aceto-bianco-alcol/

Čištění trouby: Náhledové foto Radek Štěpán 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *