Jak vybrat správnou matraci

Matrace

Kvalitní spánek je nesmírně důležitý pro každého z nás. když se člověk dobře vyspí, může bez problémů fungovat a jeho pracovní nasazení je mnohem vyšší. Stejně tak si dokáže naplno užívat života, bez toho aniž by byl unavený. Hodně důležitou roli v míře kvality našeho spánku hraje bezesporu matrace. Jak vybrat tu správnou, abyste si mohli užívat maximálního spánkového komfortu? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Ortopedické matrace

Jestliže vstáváte s tím, že vás bolí záda, případně trpíte alergiemi, vyplatí se pořídit kvalitní ortopedickou nebo zdravotní matraci. Co se týká zdravotní matrace, bývá hypoalergenní a vyznačuje se také doložkou určitých hygienických záruk. Určitě si prohlédněte certifikáty, jež se takovéto matrace týkají. Ortopedické matrace se vyznačují především tím, že vytvoří dokonalou podporu páteři. Nezbytné je u nich hlavně vhodně rozložit váhu těla na matraci.

Jaké rozměry volit?

Takové, které vám zajistí maximální možné pohodlí. Nejlepší matraceNejlepší matrace jsou takové, které vám budou dokonale sedět. Co se týká délky, ta by měla zhruba o 25 centimetrů převyšovat výšku konkrétního člověka. Šířka matrace se odvíjí od šířky lůžka. Tradičně činí 90 cm. Do dvojlůžka určitě volte celkovou matraci mající rozměry 140×200 centimetrů. Výrobcem by měla být zaručena také nosnost matrace. Praxe ukazuje, že tradičně matrace vydrží dokonale pružné nějakých 7 let, ač výrobci často deklarují i 20 a více.

Měkká, nebo tvrdší?

Další poměrně důležitá charakteristika. Výběr by se měl odvíjet hlavně od konkrétního pocitu člověka, jenž bude na posteli spát. Přihlédnout bychom měli k hmotnosti ležícího člověka. U měkčí matrace je zatížení logicky mnohem vyšší. při spánku byste mohli mít pocit, že ležíte na mořských vlnách, což nechcete. Stupňů tvrdosti je celkem 5. Charakteristik matrace může být mnohem více. Třeba na testy-recenze.cztesty-recenze.cz si určitě lze přečíst více.

Zdroj info: testy-recenze.cz

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.