Jak vybrat správné stínidlo na lampu

Stínidlo

Pokud jste si někdy pořídili stínidlo pro určitou „základnu“, je velká šance, že poté, co jste oba kusy spojili dohromady, nefungovaly, jak měly. Skutečně, i zkušení jedinci mají velký problém s výběrem. Je to proto, že existují různé proměnné, které rozhodují o tom, zda stínidlo a základna vypadají, že by měly být pohromadě, nebo naopak vypadají, že jde jen o pozůstatky z prodeje ze dvora. Zde je to, co je třeba vědět o hledání stínidla, které má správný rozměr a tvar pro vaši základnu.

Jak objevit správné stínidlo

Design interiéru je samozřejmě o vašich individuálních preferencích. Také o tom, aby se váš domov stal místem, kde se budete cítit optimisticky a pohodlně. A to zahrnuje i osvětlení, které se rozhodnete do místnosti umístit. Ale vybrat si netradiční stínidlo je jen jedna věc – vybrat si takové, které je tak malé, že je vidět pouze žárovka a vypínač, je věc druhá.

Stínidlo 3
Foto: Pixabay

Nalezení správného rozměru

Chcete-li objevit vhodné stínidlo, začněte tím, že změříte základnu a výšku lampy. Stínidla budou vzhledem k základně světla vidět, když jsou:

  • dvakrát širší než základna světla
  • jedna třetina celkové výšky základny svítidla
  • nejméně o půl palce širší než základna na obou stranách

A řekněme, že nejste schopni objevit žádné stínidlo s přesnými rozměry, které byste chtěli, ale narazíte na dvě, která jsou tomu opravdu blízko. Který byste si měli vybrat? Častěji se hodí vsadit na větší.

Hledání správného tvaru

Stínidlo 2
Foto: Pixabay

Obecně platí, že stínidla bývají nejlépe vidět, když kopírují tvar světelného podstavce – ať už je to sud, gong, čtverec, ovál, obdélník nebo šestiúhelník. V případě, že se jedná o kruhová stínidla, mají tendenci se hodit k většině světelných základen. Ale v případě, že světlo půjde do průchodu nebo do menší místnosti, mějte na paměti, že čtvercové nebo obdélníkové stínidlo se vejde přímo ke zdi a proto zabere méně místa.

Zdroje info: lifehacker.com, bestlifeonline.com

Náhledové foto: Pixabay