vys1

Jak vybrat špičkový vysavač (nejen) pro alergiky

Přemíra prachu a roztočů v domácnostech dokáže zavařit nejenom astmatikům a alergikům. Mikroskopické nečistoty mohou zhoršovat i stav různých kožních onemocnění a v neposlední řadě se usazují v průduškách a plících, a to zvláště u nejmenších dětí a starších lidí.

Ještě donedávna stály na pomyslném vrcholu úklidové pyramidy vysavače s vodním filtrem. Voda je velmi účinný lapač prachu a nečistot a čištění sběrné nádobky je maximálně čisté (u populárních bezsáčkových vysavačů jsou alergici obvykle odkázáni na pomoc někoho blízkého). Moderní kombinace vodních filtrů a speciálně vyvinutého HEPA filtru pro alergiky je ale ještě mnohem účinnější. Takže pokud před vámi aktuálně stojí náročný úkol výběru vašeho spolehlivého domácího pomocníka, inspirujte se našimi šikovnými tipy.

Když úklid, tak důkladný

Pravidelné čištění podlahových ploch je v domácnosti samotným základem pořádku. Pro běžný úklid určitě oceníte univerzální hubici s jednoduchým přepínáním podle typu podlah. Jednou za týden ale spíše využijete bohaté příslušenství, které umožní každý povrch vyčistit naprosto dokonale. Proto by u dobrého modelu kromě univerzálního nástavce měl být také turbokartáč na čalounění, turbokartáč na koberce, parketová hubici, kulatý nástavec na žaluzie, štěrbinová hubice a malá hubice pro vyčištění i těch nejnepřístupnějších ploch. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na teleskopickou tyč, se kterou snadno dosáhnete do všech koutů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Věděli jste, že ty nejlepší vysavače mají akční rádius bez prodlužovací šňůry až celých 9 metrů?

Všechny výhody HEPA filtru

Díky účinné kombinované vodní filtraci a HEPA filtru se můžete spolehnout na to, že všechny nečistoty zůstanou přesně tam, kam patří – uvnitř vysavače. Rozhodně neuniknou ven štěrbinami v těle přístroje ani špatně řešeným vypouštěním vzduchu. Konstrukce vysavače je díky tomu opravdu jednoduchá a přitom maximálně praktická. Celé čištění vám na konci vysávání nezabere více než dvě minuty. HEPA filtr můžete bez obav omýt vodou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *