Jak poznat kvalitní bazény? Propátrejte jejich dno

Hledáte osvěžující doplněk zahrady, který opravdu něco vydrží? Ale jak ho poznat, když náš trh možnostmi doslova přetéká? Ukážeme vám vychytávky, které by vás nejspíš ani nenapadly.

Je to absolutní základ, ale stejně to musíme zmínit: když už nakupovat bazén, tak jedině přímo od výrobce. Můžete tak ušetřit nemalé částky, a navíc budete mít přístup k nejrůznějším bonusům a akcím. Výrobci si je mohou dovolit – cena jejich produktů se nenavyšuje o marže obchodníků, předprodejců apod. Mohou tak držet atraktivní cenovou nabídku svým zákazníkům po celý rok.

Tipli byste si, jak dlouho může vydržet takový korpus zahradního bazénu (máme nyní na mysli ten zapuštěný do země), který je po celý rok vystavený zničujícímu UV záření nebo silným mrazům? 10 let? Dvacet? Ale vůbec ne. Klidně i 50. A toto číslo vám ti nejlepší výrobci dokonce garantují. A nejde tu jen o celistvost struktury, ale také o stálobarevnost a celkově pěkný vzhled.

Kvalitní bazén se prozradí hladkým dnem

Je to tak. Prověřená firma nemá problém ukázat vám již zrealizované projekty, případně vám dovolí si je i vyzkoušet. Budete-li mít tuto příležitost, dobře si prohlédněte dno. Je dokonale hladké? Gratulujeme, máme tu čest s opravdu dobře odvedenou prací. Naopak vystupující rýhy po svárech fólie nebo dokonce ostrá přerušení dna rozhodně žádoucí nejsou. Mohou vaši rozmočenou kůži poranit, a navíc jde o nepochybnou známku špatného nebo neprofesionálně provedeného technického řešení s významným vlivem na dlouhodobou odolnost bazénu.

Akce musí být opravdu akce, jinak nekupujte

V neposlední řadě chtějte také okamžitě vědět, kolik vás váš nový bazén bude stát. A to se vším všudy. Nenechte na návrhu smlouvy bílá místa v podobě filtrace nebo zastřešení, „které se přece určí až na místě.“ Solidní firma k vám vyšle svého technika a ten všechno spolehlivě určí. Nesolidní firma si nechá v tomto bodě prostor pro značné navýšení ceny. Se kterou z nich byste spolupracovali raději?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *