Fototapety

Fototapety

Už jste slyšeli o fototapetách? Co to je? Především je to způsob, jak snadno ozvláštnit váš domov. Pojďme se na fototapety podívat podrobněji.

Fototapety na dveře i na zeď

Nástěnné fototapety především upoutají pestrou škálou motivů – od jednoduchých geometrických tvarů přes realistické obrazy. Zkrášlit si takto můžeme zeď v obývacím pokoji, ložnici nebo jen pruh stěny u oblíbeného křesla v našem soukromém čtecím koutku. Moderní fototapety lze jednoduše nalepit taktéž na dveře.

Jedná se o velkoformátové fotografie. Potisky se tisknou na klasické papírové nebo na vliesové tapety. Instalovat se mohou na různé povrchy. Rozdíl tkví především v tom, jak. Pokud je budeme klasickým způsobem lepit, lze to jen na savý povrch. Tapety mohou být také samolepící, pak ale vyžadují povrch nesavý.

Většinou jsou fototapety hladké a matné, proto se také nemusíme bát, že bychom jim mohli zásadněji ublížit. Moderní fototapetu není problém v případě potřeby otřít lehce navlhčeným hadříkem.

Fototapety

Zdroj obrázku: postershop.cz

Znáte 3D fototapety?

Zatím byla řeč o „klasických“ tapetách. Ať již vyobrazují noční velkoměsto nebo amazonský prales, vypadají v zásadě stejně jako tapety, které si možná někteří budou pamatovat z obývacího pokoje rodičů pár desetiletí zpět.

Moderní variací na tyto motivy jsou 3D fototapety, které zacházejí ještě o kus dál. Za pomocí optické iluze totiž vytvářejí prostorový efekt. Díky tomu dokáží každou místnost proměnit doslova k nepoznání.

Běžné fototapety se obecně do malých místností příliš nedoporučují, optimální pohledová vzdálenost totiž činí asi 2 metry. Lépe tedy vyniknou ve větším prostoru. U 3D fototapet je tomu naopak, jsou totiž přímo předurčeny k tomu, aby dokázaly i malý obývací pokoj či ložnici opticky zvětšit. Hodí se i do dětských pokojíčků, s jejich pomocí v mžiku proměníte království svého potomka například na podmořskou říši.

Zdroj náhledového obrázku: postershop.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *