Konvice

Jak vybrat rychlovarnou konvici?

Rychlovarná konvice je nejvíce využívaným malým spotřebičem v domácnosti. Ušetří nám totiž spoustu času každý den. Jak ale rychlovarnou konvici vybrat, aby byla rychlá a efektivní?  To se dozvíte v dnešním článku.

Rozhodujte se pečlivě

Na trhu najde rychlovarných konvic opravdu spoustu. Rozdíly mezi nimi jsou velké. A to nejen v cenách, s tím že tu nejlevnější pořídíte i za necelých 150 korun a tu nejdražší za několik tisíc. Před tím, než si nějakou koupíte, tedy ujasněte, co od ní očekáváte. Rozhodující není jen cena a design. Jedním z důležitých kritérií je i volba materiálu. Mezi ty levnější materiály, z nichž se rychlovarné konvice vyrábí, je plast. Do popředí oblíbenosti se však dnes dostává hlavně rychlovarná konvice nerezová a keramická rychlovarná konvice. Tyto materiály se také dost často kombinují.

Bezpečnost především

Dalšími kritérii a vlastně těmi nejdůležitějšími jsou bezpečnost a spolehlivost výrobku. Základním bezpečnostním prvkem je termostat, který je zabudovaný a zaručuje vypnutí konvice po uvaření vody. Konvice by také měla být opatřena pojistkou. Ta zase zajistí, že se spotřebič vypne, v případě v něm není voda. Nezbytností je dnes už také pojistka na vypnutí ohřívání ve chvíli, kdy konvici zvednete ze základny. Volte proto ověřené a spolehlivé prodejce, kteří vám zaručí kvalitu i bezpečnost.

Příkon, obsah a topná spirála

Nesmíme opomenout ani příkon nebo obsah rychlovarné konvice při jejím výběru. Příkon má vliv na to, za jak dlouho se vám voda v konvici vařit. Na našem trhu pořídíte konvice s příkonem od 700watů do 3 tisíc wattů. Většinou platí, čím více tím lépe. Pro pohodlné užívání se doporučuje příkon 2 tisíce wattů. Důležitý je i obsah. Tady platí, že někomu, kdo žije sám, bude stačit konvice s minimálním obsahem. Naopak velká rodina využije konvice s maximálním obsahem, které na trhu najdete. Pozornost věnujte také topné spirále do rychlovarné konvice. Ta je buď viditelná, nebo skrytá. U viditelné spirály na dně, si budete moci kávu vychutnat dříve, ale nepředejdete vodnímu kamen. V případě skryté topné spirály to bude naopak. Bez vodního kamene, ale příprava kávy bude trvat déle.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

1 komentář

  1. Iveta Odpovědět

    Já si myslím, že rychlovarné konvice jsou hlavně o designu. Všechny uvaří vodu stejně. Jde jen o to, aby v kuchyni pěkně vypadala. O to přesně šlo i mě, proto jsem nechtěla obyčejnou rychlovarnou konvici. Objednala jsem si z doma-stylove.cz takový speciální tác, ve kterém je zabudovaná rychlovarná konvice a je na něm i místo na hrnky. U nikoho jsem ještě takovou konvici neviděla a kamarádky, co už u mě byly na kávě, tak to viděly také poprvé 😀 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *