Kovaný plot

Kovaný plot vydrží navždy

Uvažujete o realizaci nového plotu? Pokud ano, máte k dispozici spousty různých variací lišících se především použitými materiály. Těch je dnes na trhu spousta. Jen pro příklad můžeme uvést dřevo, poplastovaný drát, kov anebo kámen. Nároky na nový plot máme všichni poměrně vysoké. Chceme především, aby se nám a ostatním líbil, dokázal ochránit před potenciálním nebezpečím a v neposledně řadě vyžadujeme maximální výdrž. Všechny nároky splňují kované ploty, jimž se budeme věnovat.

Kovaný plot

Zdroj obrázku: kovane-ploty.net

Kvalitní materiál v hlavní roli

Jak již bylo řečeno, kovaný plot dokáže vydržet prakticky napořád. Alespoň v případě, že jej zakoupíte u spolehlivého prodejce. Ten by měl jednak garantovat vysokou kvalitu kovu i svárů a jednak také spolehlivou povrchovou úpravu. Dnes se standardně používá žárové zinkování. Povrch je díky němu odolný vůči dešti, slunci i mrazu. Není jej navíc zapotřebí vůbec nijak udržovat na rozdíl třeba od dřevěných latí. Jestliže byste raději barevné plotové výplně, máte je mít, na pozinkovaný povrch lze nanášet barvy dle potřeby. Optimální jsou ty syntetické.

Design na jedničku

Vzhledově si kované ploty vybudovaly přední postavení mezi všemi plotovými výplněmi. Není se čemu divit, jelikož každý z plotů je originálem. Moc hezky vypadají jak oblé tvary připomínající spíše starobylé motivy. Hodí se hlavně ke starším třeba i rekonstruovaným objektům. U moderních se více prosazují lineární tvary. Záleží jen na fantazii každého majitele nemovitosti.

Kovaný plot

Zdroj obrázku: kovane-ploty.net

Vyberte si z různých variací u specialisty

Nevíte, kde byste se mohli inspirovat a nakoupit zajímavé provedení kovaného plotu? Podívejte se na nabídku společnosti KlaTan, v níž najdete spousty zajímavých realizací. Tato firma se zabývá jak výrobou kovaných plotů, tak i jejich montáží. Můžete si u ní vybrat typové variace i realizaci přímo na míru.

Zdroj náhledového obrázku: kovane-ploty.net

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *