Pes

Jak vybrat likvidátor pachu domácích zvířat

Domácí mazlíčci přinášejí do domácnosti mnoho radosti, jejich chov ale občas přináší i starosti. Jednou z nich je nepříjemný zápach, který sice ke zvířatům patří, doma ho ale mít rozhodně nechceme. V dnešní době si již ale naštěstí nemusíte vybírat mezi vlastnictvím zvířete nebo voňavou domácností, můžete mít oboje. Umožní vám to tzv. likvidátory pachu. Jak se ale v jejich nabídce na trhu zorientovat?

Kdy sáhnout po likvidátoru pachu?

Likvidátor pachu ocení zkrátka každý majitel domácího mazlíčka. Zvířátka jsou cítit i za normálních okolností, natož potom pokud pejsek vběhne do vody, anebo v horším případě onemocní. Např. některé kožní nemoci o sobě dokážou dát vědět opravdu silným zápachem. O loužičkách a hromádkách, které se zvířátkům také občas „povedou“ potom ani nemluvě. Likvidátor pachu navíc nevyužijete zdaleka jen doma, užitečné jsou i do auta, do penzionů apod.

01_kocka

Kočka: Zdroj obrázku Pixabay.com

Jak likvidátory pachu fungují?

V otázce uvedené v názvu tohoto odstavce se skrývá potenciální podvod na zákazníkovi, který ale znalostmi vybavený zákazník snadno odhalí. Skutečný likvidátor pachu totiž pach skutečně likviduje, tzn. ničí pachové částice. Na trhu se však objevují i přípravky, které pach neničí, ale pouze překrývají. Jednoduše vůní zápach přebijí.

To je ovšem špatné řešení. Jednak jsou přírodní pachové částice odolné a mají výrazně delší životnost než chemické vůně, které vyprchají, zatímco zápach přetrvá, a jednak bývají tyto přípravky založené na syntetické chemii, která je škodlivá pro člověka i jeho zvířecího kamaráda.

Nejoblíbenější likvidátory zápachu: Zdroj obrázku Heureka.cz

Co by měl kvalitní likvidátor pachu splňovat?

Skutečně kvalitní likvidátor zvířecího pachu by měl být založený na přírodních látkách, měl by zápach skutečně neutralizovat, nikoliv pouze překrývat, a měl by být skutečně zdravotně nezávadný.

I likvidátory pachu obsahují nicméně doplňkovou vůni, jejíž volba je samozřejmě věcí každého zákazníka a jeho osobních preferencí.

Pes: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *