Jak vybrat kuchyňský robot? Důležité je, aby naplnil vaše očekávání

Kuchyňský robot

Příprava obědů a taktéž různých dezertů vyžaduje spoustu úsilí, přičemž činnosti jako sekání, míchání a mletí zaberou spoustu času. Právě v takový okamžik na scénu nastupují kuchyňské spotřebiče, mezi něž patří i všestranný stolní robot. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké funkce by měl nabídnout a na co se zaměřit při výběru.

V současné době existuje celá řada spotřebičů včetně fritéz, mikrovlnných trub, topinkovačů a grilů. Celý proces vaření usnadňují. Velké oblíbenosti se těší především kuchyňský robot, k němuž je možné dokupovat i různá příslušenství.

Co je to kuchyňský robot?

Ve své podstatě se jedná o elektrický kuchyňský spotřebič poháněný motorem, který pomáhá s přípravou potravin. Kuchyňský robot zvládá vše od sekání a krájení přes krouhání a strouhání ovoce či zeleniny až po mletí koření i tvrdých ořechů. Dále pak vám pomůže s mletím a mixováním za účelem přípravy pyré, šťáv a omáček.

Kuchyňský elektrický robot je tedy multifunkční a dodává se s několika nástavci, včetně nádob a nožů. Samozřejmě záleží na konkrétním modelu.

Kuchyňský robot

Foto: kenwoodworld.com

Jak vybrat správný kuchyňský robot?

Pokud se ptáte, jak vybrat kuchyňský robot, potom vám pomohou následující tipy. Prvně se zaměřte na výkonný motor, který zvládne funkce, jako jsou hnětení těsta a sekání tvrdých potravin. Obvykle do domácnosti postačí robot s motorem o výkonu 600 až 1 000 wattů. Obecně platí, že čím je výkon vyšší, tím je robot lepší.

Stejně tak se zaměřte na nástavce a příslušenství. Kuchyňský robot by měl mít k dispozici několik nástavců, přičemž každý splňuje jiné funkce. Záleží tedy i na tom, co často vaříte, k čemu robot potřebujete a podobně.

Přečtěte si taktéž, jestli je možné jednotlivé části robota mýt v myčce nádobí. Čištění a údržba je pak jednodušší.

Náhledové foto: kenwoodworld.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.