Svetr se srazí snadno. Jak ho ale znovu zvětšit

svetr

Pokud se vám po vyprání srazil svetr do velikosti oblečku na panenky, nezoufejte. Vše se dá vyřešit. Někdy se stane, že svetr omylem přistane v jiné várce prádla, než jste zvyklí. Příliš vysoká teplota, anebo nevhodný prací prostředek, způsobují srážení vlny nejčastěji. Co s tím?

Prádlo protřiďte a perte ho do 30 stupňů

Jakmile vystavíte vlnu vyšší teplotě, je předem jasné, co vás nemine. Srážlivost je u vlny tak vysoká, že během krátké chvíle můžete o svetr i přijít. Pokud máte navíc svetr z umělých vláken, hedvábí, či polyesteru je s ním při praní na vysoké teploty definitivní amen. Roztáhnout a povolit vlákna lze jen u svetrů, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů. Tam si od nápravy můžete slibovat hodně. Jak na to?

Se svetrem rychle na mrazák

Sražený svetr zabalte do alobalu a poté ještě do plastového sáčku. Takto připravený balíček vložte na mrazák a nechte ho uležet v mrazícím boxu několik dlouhých hodin. Svetr, který za x hodin vyjmete z chladu je potřeba tvarovat hned do požadovaného tvaru i velikosti. Svetr postupně vyhlaďte dlaněmi.

svetr

Foto: Pixabay

Dětský šampón jako poslední záchrana

Pokud nemáte zrovna čas na experimentování s mrazákem, nevadí. Na pomoc si místo ledu a mrazu můžete vzít i obyčejný dětský šampon. Svetr namočte do vlažné lázně tak, aby byl svetr dobře zanořený. Přidejte do lázně zhruba jednu polévkovou lžíci dětského šamponu a vše důkladně promíchejte.

Svetr po dvaceti minutách vyjměte, ale neždímejte ho, položte ho na suchý savý ručník. Pomocí druhého ručníku z něj vysajte přebytečnou vodu. Teprve až co ho zbavíte přebytečné vody, ho můžete zkusit natahovat. Stejně tak dobře poslouží i kondicionér na vlasy. Po něm budou vlákna poddajná a pružná. Bude se vám se svetrem lehce manipulovat. Vraťte mu jeho podobu včas.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-zvetsit-srazeny-svetr/

https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-volny-cas-koktejl/215277/srazilo-se-vam-pradlo-v-pracce-da-se-to-zachranit.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.