Kalová čerpadla

Jak vybrat kalové čerpadlo

Uvažujete o pořízení kalového čerpadla do vaší domácnosti? Pokud ano, pak vězte, že rozhodně neprohloupíte. Vždyť se jedná o přístroj, který dokáže odčerpat i hodně znečištěné tekutiny z míst, kde je nepotřebujete. Nákup tohoto přístroje ovšem není vůbec jednoduchý. Na trhu se nachází spousty různých modelů, které se vyznačují nejen odlišnou značkou, ale také jinými vlastnostmi. Podívejme se tedy podrobněji, podle čeho kalové čerpadlo vybírat.

Profi čerpadla si poradí se vším

V první řadě se zaměřte na užitné vlastnosti zařízení. Zatímco levná kalová čerpadla si poradí pouze se znečištěnou vodou, kvalitní profi modely umí vytáhnout i písek, drobné kamínky, bláto a mnohé další částice. Disponují totiž specifickými řezacími nástavci, díky kterým se jim podaří nasát i větší a pevnější materiál. Při nákupu se dobře podívejte na parametr označující průchodnost částic. Ty nejvýkonnější modely si bez problémů poradí i s částicemi o průměru okolo 30 mm!

Benzín vs. elektřina

Zatímco třeba kvalitní oběhová čerpadla jsou jen elektrická, moderní kalová čerpadla se vyrábějí jak v benzínové, tak i v elektrické podobě. Jestliže budete mít vždy přístup k zásuvce, volte určitě elektrická. Jsou jednak mnohem lehčí a jednak s nimi nejsou spjaté tak velké náklady. V neposlední řadě jsou tišší. Máte-li potřebu čerpadlo používat i třeba ve volné krajině, není potíž sehnat benzínovou podobu.

I na detailech záleží

Určitě se není od věci soustředit i na materiál, z něhož jsou čerpadla vyrobena. Ta lepší se vyrábějí ze slitiny hliníku. Díky tomu jsou lehoučká, ale maximálně pevná. Zkontrolujte si u vybraného modelu i přítomnost plovákového spínače. Ten vypíná zařízení v momentu, kdy už nenasává vodu. Jinak se kalové čerpadlo hodí i na čerpání čisté vody. Bez problémů ji zvládne vyčerpat odkudkoli.

Zdroj náhledového obrázku: domintex.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *