Jak vybrat dětskou tříkolku

Tříkolka

Dětská odrážedla jsou prvním dopravním prostředkem, které zábavně i bezpečně připraví dítě na jízdu na kole. Určené jsou pro nejmenší cyklisty právě kvůli stabilitě a pocitu bezpečí, které dítě potřebuje. Malý cyklista se tak poprvé v životě potýká s udržením rovnováhy na kole, díky čemuž se dítěti už ve věku jednoho roku výrazně zlepší koordinace a motorika. Jsou tak nejen bezpečným učitelem při držení rovnováhy, ale i příjemným a zábavným dárkem.

Proč je důležité pořídit dítěti tříkolku?

Děti kolem jednoho roku jsou připraveny ve zdravém psychomotorickém vývinu k používání dětských odrážedel a tříkolek. Díky příjemnému a zábavnému dárku se lépe učí udržet motoriku i rovnováhu. Důležité je, aby se dětem dobře nasedalo a při jízdě měly pocit stability, čemuž napomáhá manipulace se sedlem, které je možné nastavit dostatečně nízko vzhledem k jejich fyzickým předispozicím. Pocit stability a komfortu přináší příjemný zážitek i zábavu a dítě získává pocit bezpečí. Polohovací tříkolka je model, který je vhodný zejména pro děti od 1-3 let. Dítě se v ní může i volně položit, když je unavené. Pro větší děti je lepší pořídit šlapací tříkolku s odolnými gumovými koly, která se hodí i do lehkého terénu. První dětské kolo je vhodné pořídit dítěti až ve věku čtyř let.

TříkolkaFoto: ministerstvohracek.cz

Zaměřte se na bezpečí při jízdě

Pocit bezpečí při jízdě na dětské tříkolce je důležitý nejen pro děti, ale také pro rodiče, které potřebují mít dítě pod kontrolou. Díky regulovatelné tyči mají tak nejmenší účastníci silničního provozu nejen svou vlastní volnost, pro rodiče odpadá i stres z nepředvídatelných kolizních situací. Tříkolka s vodící tyčí je tedy vhodná pro naše nejmenší cyklisty. Současné moderní tříkolky umožňují nejen procvičovat motoriku a koordinaci ručiček a nožiček, ale slouží zároveň také jako kočárek.

Náhledové foto: ministerstvohracek.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.