Elegantní způsob, jak se zbavit zápachu z odpadkového koše

Odpadkové koše nejsou zrovna voňavým vybavením. Snadno se může stát, že jde z koše takový zápach, který se line celým pokojem. A vynesení odpadků problém vyřeší jen dočasně. Jak si pomoci, aby byl koš méně zapáchají a naopak dokonce voněl? S tím vám pomůže následující doporučení v článku.

Nejlepší obranou proti zápachu je prevence

Pravidelně vynášet odpadky a vyplachovat celý odpadkový koš. To pomůže odstranit nelibý zápach. Jenže během letních dnů by to bylo potřeba opakovat klidně každý den. A to rozhodně není zábavné ani pohodlné. Hodit se tak bude jednoduchý trik, s jehož pomocí se zápach z koše zmírní či dokonce zmizí.

Elegantní a jednoduchá vůně do koše

A co k tomu budete potřebovat? Kuličku vaty nebo zmuchlaný vatový tamponek a esenciální olej. Vatovou kuličku pokapejte několika kapkami esenciálního oleje a vložte do spodní části koše pod sáček. Výběr vůně je čistě na vás, ale výborná je například citronová tráva, meduňka, máta a další svěží vůně, které dodávají pocit čistoty a příjemného domova. Když vyberete přírodní esenciální olej, bude vůně působit přirozeně a bez nepříjemného chemického zápachu, jako to bývá u některých běžných voňavek do interiéru.

Foto: Pixabay

Snadná výměna za čerstvou vůni

I výměna této levné vůně je velmi jednoduchá. Až budete vynášet odpadky a zjistíte, že koš již příliš nevoní, stačí vatové kuličky vyhodit a připravit si nové. Zabere to pár minut, ale výsledek vás rozhodně překvapí, protože svěží vůně může příjemně provonět celou místnost. Díky tomu, že jsou esenciální oleje poměrně silné, bude stačit i jen pár kapek, takže jedna lahvička vydrží opravdu na mnoho použití. Tento trik je možné aplikovat i pro ovonění toalety, koupelny či vytvoření vůně do skříně. Některé esenciální oleje přirozeně odpuzují i nežádoucí hmyz a škůdce, což je rozhodně příjemné plus navíc.

Zdroj: https://www.webniusy.com/jak-pozbyc-sie-zapachu-z-kosza-na-smieci/

Náhledové foto: Pixabay