sedací souprava2

Jak vybírat rozkládací pohovky do obývacího pokoje

Obývací pokoj si zaslouží nejen stylové barvy, obývací stěnu a plápolající krb. Jeho doménou je totiž v podstatě vždycky krásná sedací souprava. Ta by měla splňovat hned několik základních parametrů. Jedním z těch nejdůležitějších by měla být i možnost rozkládání pro případy, že byste si chtěli dopřát větší pohodlí nebo umožnit přespání rodinným příslušníkům či přátelům. Volba té správné rozkládací pohovky není vůbec jednoduchá, protože na trhu najdete neskutečné množství různých modelů. Přesto se zaměříme na hlavní parametry, které byste měli při výběru uplatnit.

Rozkládací mechanismus na prvním místě

Velmi důležitou roli hraje u rozkládací pohovky mechanismus vysouvání. Ten je třeba ověřit buď přímo u konkrétního výrobce, anebo fyzicky na kamenné prodejně. Vysouvání musí být maximálně pevné a při různých polohám musí sedět. Některé sedací soupravy se mohou při manipulaci doslova rozpadnout. Důležité je i velmi jednoduché rozložení, které zvládnou pohodlně i ženy. I u levnějších modelů byste měli vyvinout co nejmenší sílu.

sedací souprava3

Zdroj obrázku: czvyrobky.cz

Kvalita konstrukce a barva

Pozor je třeba si dát i na kvalitu konstrukce. Ta musí být maximálně pevná. Mnohé typy jsou vyrobeny z masivního dřeva či dřevotřísky a doplňuje je ještě vyztužení železnými konstrukcemi. I přes něj by měla být pohovka poměrně lehká. Díky tomu je snazší i manipulace s ní. Kvalitní český nábytek tyto parametry bez problémů splní. Zapomenout bychom neměli ani na barvu. Ta musí odpovídat celkovému vzhledu obývacího pokoje.

sedací souprava4

Zdroj obrázku: czvyrobky.cz

Potah musí být hezký a pevný

Určitě nezapomínejte ani na volbu toho správného potahu. K dispozici je například kůže anebo klasické látkové potažení sedací soupravy. Výborné jsou dnes i imitace přírodní kůže a potahy, které připomínají semiš. V každém případě se soustřeďte i na odolnost potahového materiálu, která musí být co nejvyšší.

Zdroj náhledového obrázku: czvyrobky.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *