pánev

Jak vybírat pánve

Výběr té správné pánve by se jistě neměl nijak podcenit, jinak budete mít doma pouze jeden z dalších nástrojů, který svou kvalitou rozhodně nezaujme a bude pouze zavazet. Dnes je na trhu opravdu spousta zajímavých modelů pánví, které jednak vypadají moc hezky a jednak se na nich dá připravovat jakýkoli pokrm bez větší námahy. Podívejme se tedy na některé základní aspekty, podle kterých byste se měli rozhodovat o tom, jestli si konkrétní pánev pořídíte, anebo naopak zůstanete u té své, kterou již máte řadu let.

Druh sporáku může rozhodovat

V první řadě je třeba nákup přizpůsobit tomu, na jakém sporáku vlastně budete pánev používat. Pokud máte doma indukční varnou desku, pak je zapotřebí podívat se po takovém modelu, který je na tento typ desky uzpůsoben. Většina kvalitních pánví již s indukcí počítá, nicméně najdou se i modely, se kterými byste neobstáli. Na dně pánve musí být totiž v každém případě ocel, a to i u keramických pánví, které jsou keramikou vybaveny ale pouze uvnitř.

Velikost a hloubka pánve

Hodně důležitá je u jakýchkoli pánví jejich velikost. Vybírat byste je měli zejména podle účelu. Pokud potřebujete pouze menší pánev třeba na lívanečky anebo na bramboráky, pak klidně postačí malý lívanečník s minimální hloubkou a plochým povrchem. Naopak na přípravy asijských pokrmů se vyplatí pořídit si pánev WOK, která bude maximálně hluboká třeba i pro přípravu tradičních asijských nudlí. Výborné jsou ale i větší pánve s plochým dnem a třeba ukazatelem teploty.

Materiál v hlavní roli

Při nákupu pánve musíme myslet i na materiál, z něhož jsou vyrobeny. Vynikající jsou mnohdy třeba standardní teflonové pánve. Ve značkovém provedení vám mohou vydržet velmi dlouho. Zajímavou volbou jsou i měděné pánve anebo pánev litinová. Pokud chcete vsadit na zdravý životní styl, pak se vyplatí koupit si keramické pánve, které dokážou pomoct v přípravě pokrmů s minimem tuku.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *