Jak výběrem podlahy opticky zvětšit místnost

Dřevěná podlaha

Pokud máte malou místnost, kterou byste chtěli opticky zvětšit, vězte, že lze takového efektu docílit i výběrem podlahy. Dnes si tedy rozebereme, jak docílit co nejlepšího optického zvětšení místnosti právě určitými vlastnostmi podlahy. Pojďme tedy na to!

Barva podlahy

Barva podlahy je v tomto ohledu, kdy chceme opticky zvětšit místnost, v níž se podlaha nachází, klíčová. Přitom tyto pravidla se mohou týkat i výběru barvy stěn. Jaké barvy tedy vybrat? Pro menší pokoje se hodí přirozenější a světlejší barvy. Prostor se má projasnit. Tím docílíme onoho optického zvětšení. Pokud jsou stěny spíše tmavší, volíme podlahu světlou a s jemným dezénem svého povrchu. Nejlepší je však situaci, kdy můžete kombinovat barvu stěn a podlahy. V takovém případě lze mít podlahu i o něco tmavší s tím, že strop a stěny budou světlé. V těchto situacích však vždy volte opět přirozenější barvy, nikterak křiklavé a rušivé.

Místnost

 

Foto – Pixabay

Podlaha versus světlo

Dalším aspektem je to, jak bude podlaha fungovat se světlem. Právě světlo totiž potřebujeme k optickému zvětšení místnosti. Určitě je tedy dobré využít takový materiál podlahy, který dobře pracuje se světlem. Jak s tím přirozeným, tak umělým, který dominuje interiéru v pozdních denních hodinách. Podlaha by měla odrážet a lámat světlo tak, aby neubývalo na vzdušnosti a světlosti interiéru. V ložnici si lze dovolit tmavší podlahy, v obývacím pokoji však spíše světlejší, aby bylo prosvětlení interiéru efektivnější.

Struktura podlahy

Menší místnosti potřebují jemnější strukturu či design podlahy. Právě tak docílíme jejího optického zvětšení. Volíte-li dřevěné vzory, využívejte ty s jemné a méně výrazné vzory. Nikoli například s rozdílně velkými, avšak rozsáhlými prkny a podobně. Chcete-li opravdu. Výrazně zvětšit malý prostor, pak se nabízí také použití vinylu. Máte větší výběr dekorů, můžete si tak vybrat jemnou strukturu. Navíc jde o odolný materiál, který také často dobře funguje s přirozeným světlem.

Náhledové foto – Pixabay

 

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.