02_zasuvka

Jak v domácnosti využívat chytrou zásuvku

Slovo „chytrý“ či „smart“ je v současné době prakticky všude. Máme chytré hodinky, chytré pračky, chytrá auta a také chytré zásuvky. Ty používá stále více a více lidí, jiní ale s jejich pořízením váhají. Důvodem může být fakt, že si celá řada lidí zatím neumí příliš dobře představit, k čemu jim taková chytrá zásuvka v domácnosti bude. Možností jejího využití je ale opravdu hodně.

Co je to chytrá zásuvka?

Pojem chytrá zásuvka značí zařízení, které kromě své hlavní funkce disponuje i řadou dalších užitečných vlastností. Mezi ty patří především ovládání přes Bluetooth či Wi-Fi, což umožňuje i možnost vypínání a zapínání zásuvky přes internet z telefonu nebo jiného zařízení. Zapínání a vypínání lze také programovat. U chytrých zásuvek lze též sledovat spotřebu energie, což je rozhodně užitečná funkce.

01_zasuvka

Zdroj obrázku: Pixabay.com

K čemu je to dobré?

Chytrá zásuvka může prokázat svoji užitečnost například ve chvíli, kdy odjíždíte na dovolenou ale chcete, aby to nebylo poznat. Není nic jednoduššího, než zásuvky naprogramovat tak, aby se večer zapínaly a vytvářely dojem, že jsou majitelé doma.

Další zajímavé využití chytrých zásuvek souvisí s naší omylností, kterou umí napravovat. Kolikrát jste začali ve výtahu (v lepším případě), anebo v kanceláři (v tom horším případě) přemýšlet o tom, zda jste tu zatracenou žehličku skutečně vypnuli? S chytrými zásuvkami není nic jednoduššího, než se podívat do příslušné aplikace v telefonu a pokud snad zjistíte, že skutečně zůstala zapnutá, vypnout jí.

Některá domácí zvířata vyžadují pravidelné střídání denního a nočního režimu. Jak jim ho ale zajistit v případě, že nejste doma? Samozřejmě prostřednictvím chytré zásuvky!

Chytrá zásuvka může sloužit také jako doplňkový budík. Ten na telefonu můžete sice v polospánku zamáčknout, rosvícené světlo nebo zapnutá televize vás ale proberou spolehlivě.

Chytrá zásuvka má zkrátka mnoho možných využití, ta uvedená nejsou ani zdaleka všechna a koneckonců, třeba sami přijdete na nějaké úplně nové.

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *