Nábytek v obývacím pokoji

Jak udržovat plastové shrnovací dveře

Shrnovací dveře jsou v interiérech stále častějším doplňkem. Šetří místo, dají se snadno vyrobit na míru a v neposlední řadě se s nimi lehce manipuluje. Aby vaše zbrusu nové plastové shrnovací dveře vydržely ve skvělém stavu co nejdéle, věnujte čas i jejich pečlivé údržbě a to včetně kolejniček.

Samotné plastové shrnovací dveře si vystačí jen s minimální péčí. Můžete na ně použít běžně dostupné saponátové prostředky rozpustné ve vodě, které odstraní prach, nečistotu i mastnotu. Umyté dveře ještě jednou přetřete hadříkem namočeným v čisté vodě nebo přímo švédskou utěrkou. Pro exkluzivní vzhled můžete nakonec plastové shrnovací dveře očistit kvalitní leštěnkou určenou na nábytek.

O něco větší péči věnujte posuvným kolejničkám. Alespoň 2 x do měsíce (ale nejlépe při každém luxování) je zbavte za pomoci úzké hubice vysavače spadaných nečistot a prachu, který by později mohl vést ke zhoršené pohyblivosti a zasekávání dveří.

Dětský pokoj

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dvakrát do roka si pak naplánujte větší údržbu. Za pomoci houbičky složené nadvakrát nebo textilního hadříku vytřete kolejničky běžným saponátovým přípravkem i na těžko dostupných místech a poté vytřete dosucha. Zabere vám to opravdu jen pár chvil,ale výsledek stojí za to.

Jak z plastových shrnovacích dveří šetrně odstranit samolepky

V domácnosti s malými dětmi se na plastových dveřích mohou v nestřežených chvílích objevit samolepky nebo třeba kousky izolepy. Šetrně je odstraníte za pomoci oleje, který jemně vetřete na inkriminované místo a necháte půl hodiny působit. Poté by mělo jít lepidlo odstranit běžnou houbičkou.

Další možností je použití technického benzínu, který nepoškodí ochrannou vrstvu dveří. Nechte půl hodiny působit, očistěte houbičkou a doleštěte lihem, který odstraní zbytky mastnoty. Na závěr opláchněte čistou vodou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *